Szefostwo Netfliksa musi naprawdę uwielbiać twórczość Nakaby Suzukiego. Gigant streamingu udostępnił nie tylko kilka sezonów serii anime Nanatsu no Taizai (The Seven Deadly Sins), ale także filmy pełnometrażowe z tego uniwersum. Ponadto, już pod koniec stycznia w ręce subskrybentów zostanie oddana kontynuacja historii o Meliodasie, czyli The Seven Deadly Sins: Four Knights of the Apocalypse.

Teraz z kolei ogłoszono, że już w przyszłym roku na Netfliksie pojawi się seria anime bazująca na pierwszym dziele tego znanego japońskiego mangaki. Mowa o Rising Impact, czyli komiksie, który Nakaba Suzuki stworzył w 1998 roku. Tytuł ten ukazywał się do 2002 roku i liczył łącznie 17 tomów. Zapowiada się zatem całkiem długa... historia o golfie.

 

Nakaba Suzuki uwielbia klimaty legend arturiańskich, co udowodnił w mandze Nanatsu no Taizai. Seria Rising Impact zabierze widzów do Akademii Kamelot, gdzie młody Gawain Nanaumi będzie grał w golfa. Jest to shonen, więc spodziewajcie się naprawdę intensywnych scen akcji.

Serię anime Rising Impact przygotowują studia Lay-duce i Durian, a reżyserem jest Hitoshi Nanba (Golden Kamuy, Fate/Grand Order: First Order). Z kolei Michihiro Tsuchiya (Bakuman, Major) odpowiada za scenariusz, a design postaci to dzieło Kiyotaki Oshiyamiego (Chainsaw Man, DEVILMAN crybaby, Space Dandy). Muzykę skomponował Masaru Yokoyama (Yowamushi Pedal, Chihayafuru).

Data premiery pierwszego sezonu na Netfliksie to czerwiec 2024 roku. Drugi sezon pojawi się już w sierpniu 2024 roku.