Zbliża się długo wyczekiwany moment. Już ponad trzy lata minęły od premiery serii anime Tower of God, a na horyzoncie nareszcie wyłaniają się nowe odcinki tego popularnaego tytułu.

Przedstawiciele serwisu Crunchyroll oficjalnie ogłosili, że Tower of God powróci w drugim sezonie już w lipcu 2024 roku.

Opis pierwszego sezonu: Akcja serii rozgrywa się w fantastycznym uniwersum zamkniętym w tytułowej Wieży, do której trafiają losowi mieszkańcy ze światów zewnętrznych. Legenda głosi, że po wspięciu się na jej najwyższy poziom zostanie tam spełnione twoje najskrytsze pragnienie, w związku z czym każdy próbuje dostać się jak najwyżej, co nie jest jednak łatwe, biorąc pod uwagę, że droga na górę jest usłana wszelkiego rodzaju zagrożeniami.

Za stworzenie pierwszego sezonu tej serii anime odpowiada studio Telecom Animation Film. Emisja pierwszego sezonu trwała od kwietnia do czerwca 2020 roku. Autorem webtoonu jest artysta o pseudonimie SIU, a pierwszy rozdział pojawił się w lipcu 2010 roku.

 

Co ciekawe, już latem 2022 roku dostaliśmy pierwszy materiał promujący powrót serii Tower of God. Wygląda jednak na to, że prace nad kontynuacją tego tytułu nieco się przeciągnęły.

 

Tagi Anime Manhwa