Już od kilku lat po sieci krążą wieści na temat polskiego debiutu serwisu Crunchyroll, dzięki czemu widzowie z naszego uzyskaliby dostęp do bogatej biblioteki produkcji anime z polskimi napisami. Obecnie seans na tej platformy jest możliwy, ale w ograniczonej formie a do tego z angielskimi napisami.

Okazuje się jednak, że Crunchyroll mógł znaleźć właśnie pewien przesmyk na polski rynek. Nie tak dawno firma Sony zakupiła tego giganta anime. Teraz Sony i Amazon ogłosiły, że platforma Prime Video udostępni bibliotekę anime Crunchyrolla.

scss

 

Platforma Prime Video jest dostępna na terenie naszego kraju, ale dodatek bazy Crunchyrolla pojawił się tylko w USA. Niedługo dostęp do setek serii i filmów anime otrzymają subskrybenci Amazona z Wielkiej Brytanii, Kanady i Szwecji. Wkrótce potem (w 2024 roku) dołączą także inne kraje. Kto wie, może wkrótce również polska wersja Prime Video zaserwuje anime od Crunchyrolla.

Crunchyroll to serwis, na łamach którego znajdziemy wiele serii anime, filmy anime, mangi online, a nawet pochodzące ze Wschodu seriale aktorskie. Od pewnego czasu serwis ten działa czynnie w produkcji własnych serii anime jak np. Tower of God, lub God of Highschool.

Informacje o debiutuje tego serwisu na terenie naszego kraju dostaliśmy kilka lat temu, podczas wydarzenia Pyrkon. Te ciekawe wieści przekazała przedstawicielka Crunchyrolla, Rachel Levak. Możliwe jednak, że przejęcie przez Sony, oraz fuzja z Funimation, wydłużyły ten proces. Pozostaje nam trzymać kciuki za platformę Prime Video.