Dopiero co wspomnieliśmy o nowym sezonie serii anime Ao no Exorcist, a na horyzoncie wyłania się kolejny wielki powrót. Pierwsze doniesienia na ten temat dostaliśmy w lipcu tego roku, a teraz, na wydarzeniu Aniplex Online Fest 2023, potwierdzono, że nowy sezon serii anime Kuroshitsuji (Black Butler) wystartuje w 2024 roku.

Do sieci trafił także krótki teaser serii anime Black Butler: Public School Arc.

 

 

Kenjirō Okada (March comes in like a lion, RWBY: Ice Queendom) zajmie się reżyserią nowego sezonu Kuroshitsuji. Hiroyuki Yoshino zajmuje się kompozycją scenariusza. Za design postaci odpowiada Yumi Shimizu, a muzykę skomponował Ryo Kawasaki (Fate/Grand Order Absolute Demonic Front: Babylonia, To Your Eternity, Romantic Killer).

Kuroshitsuji to adaptacja mangi autorstwa Yany Toboso. Tytuł ten doczekał się dwóch sezonów w latach 2008 i 2010. Dostaliśmy także odcinek OVA Black Butler: Book of Murder i film anime Black Butler: Book of the Atlantic.

Kuroshitsuji opowiada historię tajemniczego młodzieńca imieniem Ciel Phantomhive, który działa z ramienia królowej Anglii. Drugą kluczową postacią jest jego lokaj o nadludzkich zdolnościach, Sebastian Michaelis. Pod tę dwójkę ponownie głosów użyczą Daisuke Ono i Maaya Sakamoto.

Tagi Anime Manga