Czytelnicy mangi już zacierają ręce. Do sieci trafiła nowa zapowiedź serii anime "Kaiju No. 8". Jednocześnie poznaliśmy termin premiery tej wyczekiwanej produkcji odcinkowej.

Oficjalnie ogłoszono, że wspomniana seria anime wystartuje w kwietniu 2024 roku.

 

Opis: Kaiju to ogromne potwory, które od lat terroryzują Japonię. Walczy z nimi specjalny oddział, a inna grupa zajmuje się sprzątaniem pozostałości po potyczkach z gigantycznymi bestiami. Kafka Hibino to 32-latek, który pracuje jako jeden z takich sprzątaczy. W przeszłości Kafka chciał zostać członkiem oddziału walczącego z kaiju, ale mu się to nie udało. Dopiero, gdy do jego drużyny dołącza 18-letni Leno Ichikawa to mężczyzna przypomina sobie, jak sam kiedyś był ambitny. Niespodziewanie Kafka wchodzi w interakcję z kaiju-pasożytem, który sprawia, że ten zamienia się w potwora. Dzięki nowej mocy może w końcu zrealizować swoje marzenie o walce z kaiju.

Naoya Matsumoto rozpoczął swoje dzieło w lipcu 2020 roku. Tytuł ten ukazuje się na łamach serwisu Manga Plus w formie dwutygodnika.

Animowaną adaptację przygotowują studia Production I.G (Ghost in the Shell) i Khara (Rebuild of Evangelion). Data premiery to kwiecień 2024 roku.