Zgodnie z informacją przekaną niemal dwa miesiące temu, jeszcze w lipcu powróci seria anime BASTARD!! -Heavy Metal, Dark Fantasy-. Dokłanie 31 lipca 2023 roku w ręce subskrybentów Netfliksa zostanie oddany drugi sezon tego popularnego tytułu.

Do sieci trafił nowy zwiastun nadciągających odcinków.

 

Armia Mrocznych Rebeliantów pod wodzą władających magią Boskich Królów planuje wskrzesić boga zniszczenia Anthrasaxa i przejąć władzę nad światem. Rozpoczyna od ataku na leżące w centralnej części kontynentu królestwo Metallicana. Aby je uratować, Tia Noto Yoko, córka wielkiego kapłana, musi podjąć trudną decyzję. Postanawia wskrzesić potężnego pradawnego czarodzieja, który niegdyś chciał rządzić światem, a teraz jest zamknięty w ciele Luciena Renrena, czyli jej przyjaciela z dzieciństwa. Uwięzionego maga uwolnić może tylko pocałunek dziewicy. Yoko jest świadoma niebezpieczeństwa, ale i tak decyduje się zbliżyć swoje usta do ust Luciena — w tym momencie powietrze wypełnia mroczna energia o potężnej sile…

Tak oto bowiem wolność odzyskuje legendarny Mroczny Schneider — najpotężniejszy, najbardziej szalony i najpiękniejszy bohater w dziejach!

 

Tytuł ten ukazywał się w latach 1987 - 2010 i doczekał się już krótkiej adaptacji w formie sześciu odcinków OVA (wydanych w latach 1992 - 1993). Za nową adaptacje odpowiedzialne jest studio LIDEN FILMS. To właśnie ta ekipa przygotuje także nadciągający drugi sezon.

Reżyserem anime jest Takaharu Ozaki (Goblin Slayer). Yousuke Kuroda (My Hero Academia, Mobile Suit Gundam 00) nadzoruje prace nad całym projektem. Sayaka Ono (CROSS ANGE Rondo of Angel and Dragon) odpowiada za design postaci. Yasunori Ebi (Naruto) to reżyser udźwiękowienia, a Yasuharu Takanashi (Naruto Shippūden, Fairy Tail) komponuje podkład muzyczny.

Czekacie na powrót tej serii?

 

Tagi Anime Netflix