Zgodnie z informacjami przekazanymi już kilka miesięcy temu, tego lata powróci seria anime "Bleach: Thousand-Year Blood War", czyli kolejny sezon przygód Ichigo Kurosakiego.

Tym razem na widzów czeka druga z zaplanowanych czterech części tej serii, która otrzymała podtytuł: "The Separation" (Separacja). Do sieci trafił właśnie nowy plakat promujące nadciągające epizody.

 

Pierwszy sezon anime Bleach zakończył się po 366 odcinkach na 480. rozdziale mangi. Ostatni wątek obejmuje rozdziały 481 - 686. To właśnie ta fabuła zostanie zawarta w nowych epizodach, które dostaniemy w czterech paczkach. Thousand-Year Blood War podejmuje konflikt między armią Quincy i Shinigami. Głównym antagonistą opowiadanej historii jest potężny Yhwach i jego podwładni. Funkcję protagonisty nowego sezonu Bleacha ponownie obejmuje Ichigo Kurosaki.

Manga Bleach ukazywała się od 2001 do 2016 roku. Czytelnicy dzieła Tite Kubo od dawna wiedzą, jak zakończy się ta historia, a mimo to nowe odcinki cieszą się ogromną popularnością. Niestety, na obecny moment nie wiadomo, kiedy rozpocznie się emisja trzeciej i czwartej części Bleach: Thousand-Year Blood War. Możemy jednak śmiało założyć, że finał wszystkich nadciągających epizodów przypadnie na 2025 rok.

Seria anime Bleach: Thousand-Year Blood War powróci w nowych odcinkach już 8 lipca 2023 roku.