Mamy dobre i złe wieści dla fanów Senkuu. Pierwsze część trzeciego sezonu serii anime Dr. Stone: New World (sezon 3) właśnie dobiegła końca, wraz z emisją 11. epizodu. Dowiedzieliśmy się jednak, że druga część, czyli kolejna porcja nowych epizodów już otrzymała termin premiery.

Ta popularna seria anime powróci w październiku 2023 roku. W ręce fanów oddano wideo streszczające pierwszą połowę trzeciego sezonu, którmu towarzyszy utwór z openingu: Huwie Ishizaki - Wasure Gataki.

 

 

Druga połowa trzeciego sezonu ponownie będzie liczyła 11 odcinków, co oznacza, że na cały trzeci sezon złoży się ich łącznie 22.

Dr. Stone to manga, która ukazywała się od marca 2017 do marca 2022 roku. Autorami przedstawionej historii są Riichiro Inagaki (fabuła) i Boichi (rysunki). Tytuł ten rozgrywa się w przyszłości oddalonej o 3700 lat, gdy z wieloletniego skamielenia wybudzają się kolejni ludzie. Świat już dawno pochłonęła roślinność, a przetrwanie w tym dzikim klimacie może zapewnić tylko znajomość nauki. Głównym bohaterem jest młodzieniec imieniem Senkuu, który wykorzystuje swój geniusz, aby przywrócić światu najważniejsze rozwiązania technologiczne.

Czekacie na nowe odcinki tej produkcji?