Plotki na temat serii anime Solo Leveling pojawiły się już w 2020 roku. Oficjalne potwierdzenie adaptacji manhwy, autorstwa Chugonga i Sung-rak Janga dostaliśmy latem zeszłego roku, a produkcja ta była datowana na 2023 rok.

Teraz przedstawiciele studia A-1 Pictures postanowili podzielić się nieco dokładniejszym terminem premiery tej wyczekiwanej serii anime. Okazuje się, że emisja Solo Leveling wystartuje dopiero w styczniu 2024 roku. Dostaliśmy także krótki teaser, który znajdziecie poniżej.

 

 

Opis: Na Ziemi nieoczekiwanie zaczynają pojawiać się portale, za którymi czają się demony. Grupki ludzi zyskują super moce i rozpoczynają walkę z bestiami. Główny bohater tego tytułu to Jin-Woo Sung, czyli wojownik najniższej rangi o niemal zerowym poziomie mocy. Pewnego dnia młody mężczyzna jako jedyna osoba na świecie zyskuje zdolność podnoszenia swojego poziomu, a co za tym idzie bardzo szybko staje się najpotężniejszym wojownikiem na świecie.

W lipcu zeszłego roku zmarł rysownik odpowiedzialny za tę manhwę, Sung-rak Jang. Choć tytuł ten wydawał się zakończony, niedawno pojawiły się nowe rozdziały Solo Leveling.

Serię anime Solo Leveling przygotowuje studio A-1 Pictures (Sword Art Online), a reżyserem jest Shunsuke Nakashige (Mother of the Goddess' Dormitory). Za scenariusz odpowiada Noboru Kimura (Gundam Build Divers, Nyaruko: Crawling with Love!). Design postaci to dzieło Tomoko Sudo (Alice in Borderland, Fragtime). Nad muzyką czuwa Hiroyuki Sawano (Attack on Titan i 86).

Czekacie na nadejście tego tytułu?