Nowa odsłona kieszonkowych stworków nadciąga. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już tej wiosny wystartuje seria anime, w której nie pojawi się Ash Ketchum, oraz jego wieloletni kompan Pikachu.

Firma The Pokémon Company podzieliła się właśnie zwiastunem tej nadciągającej produkcji. Potwierdzono także termin premiery - 14 kwietnia 2023 roku. W ręce widzów zostanie wówczas trwający godzinę epizod specjalny.

 

Japońska obsada głosowa:

  • Minori Suzuki jako Riko
  • Yuka Terasaki jako Roy
  • Taku Yashiro jako Friede
  • Ikue Ōtani jako Kapitan Pikachu

W nowej serii anime Pokemon nie pojawią się Ash i Pikachu. Nowymi protagonistami zostali Roy i Riko. W ich przygodach będą towarzyszyli im Friede i kapitan Pikachu. Głosu elektrycznemu stworkowi użyczy Ikue Ōtani, która przez lata kreowała oryginalną wersję Pikachu.

Saori Den (Mirage Queen Prefers Circus) zajmuje się reżyserią tego anime, a Daiki Tomiyasu (Pokémon Sun & Moon, Pocket Monster Mezase Pokémon Master) jest reżyserem kreatywnym. Dai Sato (Eureka Seven, Wolf's Rain, Samurai Champloo, Cowboy Bebop) nadzoruje scenariusz. Tetsuo Yajima to reżyser ujęć dynamicznych, Rei Yamazaki odpowiada za design postaci, a pomaga mu w tym Kyoko Ito. Masafumi Mima odpowiada za udźwiękowienie, a Conisch komponuje muzykę do odcinków.

Przypominamy, że twórcy serii anime Pokemon postanowili zrezygnować z postaci Asha, po tym jak ten zdobył tytuł Największego Trenera Pokemon na świecie. Dokonał tego wygrywając turniej Pokémon World Coronation Series Masters Eight Tournament, w którym udział brali mistrzowie z różnych regionów.