Już w przyszłym tygodniu powróci jedno z najwyżej ocenianych anime w historii. Do sieci trafiła nowa zapowiedź promująca pierwszą część trzeciej części czwartego sezonu serii Attack on Titan.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi do tej pory, finałowa część tego tytułu zostanie podzielona na dwie części, z których pierwsza zadebiutuje dokładnie 3 marca 2023 roku. Premiera drugiej - a tym samym finał całej serii - odbędzie się nieco później w 2023 roku. Już teraz wiemy, że pierwsza część obejmie seans trwający około godziny, więc jest na co czekać.

 

 

Takie podejście twórców do materiału źródłowego może wydawać się zaskakujące. Jednak, do zekranizowania zostało już tylko kilka rozdziałów z mangi Hajime Isayamy. Oznacza to, że potencjalna trzecia część finałowego sezonu nie mogłaby obejmować nawet 12 odcinków. Zamiast tego dostaniemy dla długie epizody specjalne.

Seria anime Attack on Titan bazuje na mandze autorstwa Hajime Isayamy o tym samym tytule. Pozycja ta była wydawana od września 2009 roku i dobiegła końca w kwietniu 2021 roku. Oznacza to zatem, że czytelnicy oryginalnego komiksu już od pewnego czasu znają fabułę, która zostanie zawarta w finale anime.

 

 

Dla przypomnienia, historia ukazana w tej produkcji anime opowiada o zmaganiach ludzkości z krwiożerczymi tytanami. Najnowsze odcinki udowodniły jednak, że za zwykłą walką o przetrwanie kryła się ogromna tajemnica, której ujawnienie doprowadziło do ogromnej batalii. Finał tego starcia zostanie ukazany w zbliżających się odcinkach.

Za finałowy sezon odpowiada studio MAPPA (Jujutsu Kaisen, Chainsaw Man).