Firma Pokémon Company zaprezentowała dziś nową postać o imieniu Friede i towarzyszącego Pokémona, Kapitana Pikachu, którzy zagrają w nowym serialu animowanym Pokémon. Zadebiutuje on na całym świecie w 2023 roku.

Friede, profesor Pokémon, i Kapitan Pikachu będą wspierać i walczyć u boku dwóch bohaterów nowej serii – Liko z regionu Paldea i Roy z regionu Kanto. W polskiej wersji serialu będą brali udział w ekscytujących przygodach w świecie Pokémon, jednocześnie odkrywając tajemnice wisiorka Riko i Poké Balla Roy.

“Ponieważ świat Pokémonów rozrasta się i ewoluuje, fani będą mogli wyruszyć w nową podróż pełną akcji, przygód i przyjaźni widzianą oczami wyjątkowych postaci, takich jak Friede i Kapitan Pikachu. Premiera kolejnego serialu animowanego odbędzie się jeszcze w tym roku. Pikachu jest synonimem serii Pokémon od 27 lat i nie możemy się doczekać, aż ten ukochany Pokémon będzie nadal odgrywał znaczącą rolę w serialu animowanym i pozostanie ikoną marki" – zapowiedział Taito Okiura, wiceprezes ds. marketingu w firmie Pokémon Company International.

Przypominamy, że twórcy serii anime Pokemon postanowili zrezygnować z postaci Asha, po tym jak ten zdobył tytuł Największego Trenera Pokemon na świecie. Dokonał tego wygrywając turniej Pokémon World Coronation Series Masters Eight Tournament, w którym udział brali mistrzowie z różnych regionów.

Nowy sezon serii anime Pokemon, z nowymi bohaterami, wystartuje już 14 kwietnia 2023 roku.

Tagi Anime Pokemon