Latem zeszłego roku wyemitowano drugi sezon serii anime Made in Abyss, który dostał podtytuł The Golden City of the Scorching Sun (Retsujitsu no Ougonkyou). Na powrót tej wysoko ocenianej produkcji fani czekali ponad dwa lata, od premiery filmu anime Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul.

Choć mogłoby się wydawać, że na temat potencjalnej kontynuacji nie usłyszymy zbyt prędko, światło dzienne ujrzały właśnie bardzo ciekawe wieści. Firma Kadokawa oficjalnie zapowiedziała kolejny animowany projekt z tego uniwersum, który będzie kontynuował fabułę podjętą przez niedawny drugi sezon. Poniżej znajdziecie krótki teaser nowych wydarzeń.

 

 

Niestety, nie sprecyzowano jeszcze, czy mowa o trzecim sezonie serii odcinkowej, czy o kolejnej produkcji kinowej. Miejmy nadzieję, że wkrótce pojawią się szczegóły w tym temacie.

Made in Abyss to manga autorstwa Akihito Tsukushiego. Ukazana historia toczy się wokół tajemniczego systemu jaskiń znanego jako Abyss. Choć na pierwszy rzut oka tytuł ten wydaje się niezwykle kolorowy, jest to produkcja przeznaczona do starszych widzów, w której przewija się wiele brutalnych i krwawych scen.

 

Co ciekawe, w czerwcu 2021 roku zapowiedziano hollywoodzki film aktorski Made in Abyss. Za reżyserię i scenariusz tego projektu odpowiedzialny będzie Kevin McMullin (First Prize, Low Tide). Pozycję producentów objęli Roy Lee (Vertigo Entertainment) i Masi Oka (Mobius Productions), którzy pracowali swego czasu na filmem aktorskim Death Note z 2017 roku.

Na koniec warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu odbyła się premiera gry Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness (Made in Abyss: Yami o Mezashita Rensei). Tytuł ten przygotowało studio Spike Chunsoft.