To naprawdę dobry rok dla polskich fanów anime. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy dostaliśmy seanse na wielkim ekranie takich produkcji jak Belle, Jujutsu Kaisen #0, Dragon Ball Super: Super Hero, oraz One Piece Film: Red. Choć wydawało się, że przed Sylwestrem nie czeka nas już żadna niespodziewana premiera, na horyzoncie pojawiła się prawdziwa perełka.

Oficjalnie ogłoszono, że już 9 grudnia 2022 roku do polskich kin wejdzie film anime Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train. Już teraz wiemy, że seans będzie możliwy we wszystkich najpopularniejszych sieciach jak np. Multikino, czy Helios. Przedstawiciele Cinema City nadal milczą, ale spodziewajmy się zapowiedzi w na przestrzeni najbliższych tygodni.

Opis: Po ukończeniu treningu rehabilitacyjnego, Tanjiro i jego towarzysze udają się na kolejną misję. W Nieskończonym Pociągu doszło do serii tajemniczych zniknięć ponad czterdziestu pasażerów. Tanjiro i Nezuko, wraz z Zenitsu i Inosuke, dołączą do jednego z najpotężniejszych szermierzy wśród Korpusu Zabójców Demonów - Filara Płomienia, Kyojuro Rengoku. Razem stawią czoła nieznanemu zagrożeniu.

Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train to film z najlepszym wynikiem Box Office za 2020 rok, kiedy szalała pandemia Koronawirusa. Pogromcy demonów wygenerowali wówczas ze światowych kin (głównie w Japonii) ponad 440 mln dolarów.

Akcja tej produkcji dzieje się między pierwszym a drugim sezonem serii odcinkowej Kimetsu no Yaiba. Już wkrótce w japońskiej telewizji odbędzie się emisja trzeciego sezonu, chociaż dokładny termin premiery nowych epizodów nadal pozostaje nieznany.

Planujecie wybrać się do kina na ten tytuł?