To musiało w końcu nastąpić. Zgodnie z niedawnymi doniesieniami, dokładnie dzisiaj twórcy serii anime „Haikyuu!!” oficjalnie zapowiedzieli... dwuczęściowy film anime stanowiący finał tej siatkarskiej historii.

Od kilku dni na łamach strony internetowej trwało odliczanie, które właśnie dobiegło końca. Już w lipcu pojawiły się plotki sugerujące, że w sierpniu dostaniemy zapowiedź nowych odcinków. Na szczęście, tym razem plotki okazały się prawdą, a przynajmniej po części. Zamiast nowego sezonu dostaniemy filmy kinowe. Termin premiery pozostaje nieznany.

 

Haikyu!! to manga autorstwa Haruichiego Furudate, ukazywana na łamach magazynu „Shūkan Shōnen Jump” wydawnictwa Shūeisha od 20 lutego 2012 roku do 20 lipca 2020 roku.

Na podstawie mangi powstała powieść ilustrowana, dwa spin-offy oraz telewizyjny serial anime wyprodukowany przez studio Production I.G, który obejmuje 4 sezony, 5 odcinków specjalnych OVA i 4 filmy kompilacyjne. Ponadto powstały trzy gry komputerowe – dwie wydane na konsolę Nintendo 3DS oraz jedna na urządzenia z systemem Android oraz iOS.W Polsce prawa do dystrybucji mangi nabyło wydawnictwo Studio JG, natomiast premiera odbyła się 6 maja 2022 roku.

Haikyu!! to historia Hinaty Shoyo - młodzieńca, który marzy o karierze siatkarskiej. Mimo niskiego wzrostu Shoyo posiada ogromny talent do tego sportu, dzięki czemu jego licealny zespół radzi sobie naprawdę dobrze w turnieju o skali krajowej.