Już w kwietniu zeszłego roku przedstawiciele firmy KLab poinformowali, że ich darmowa gra akcji, Bleach: Brave Souls, wkrótce zawita na konsolę Sony. Choć premiera pierwotnie była przewidziana na zeszły rok, do debiutu doszło dopiero teraz. Bleach: Brave Souls można już oficjalnie pobrać z PlayStation Store w wersji na konsolę PlayStation 4.

Wspomniany tytuł zadebiutował pierwotnie na urządzeniach mobilnych w lipcu 2015 roku. Wersja pecetowa, za pośrednictwem Steam, pojawiła się dopiero w sierpniu 2020 roku.

 

Bleach: Brave Souls jest darmowym tytułem, w którym gracz otrzymuje możliwość wcielenia się w różne postacie z mangi autorstwa Tite Kubo. Gameplay zawiera bardzo widowiskowe walki, a wątek fabularny bazuje na oryginalnej historii znanej także z anime.

Debiut tego tytułu na konsoli Sony nie jest przypadkiem. W zeszłym roku manga Bleach świętowała swoje 20-lecie. Już w 2020 roku zapowiedziano jeden z najważniejszych projektów związanych z obchodami tej okrągłej rocznicy, czyli powrót serii animowanej. Wkrótce fani Ichigo otrzymają ekranizację dalszych rozdziałów mangi, które nie pojawiły się w składającym się z 366 odcinków tytule emitowanym w latach 2004 - 2012. Nowy sezon animowanego Bleacha jest przewidziany na październik 2022 roku.