Podczas gdy wytwórnia Warner Bros. stara się podnieść z kolan swoje kinowe uniwersum DC, na horyzoncie wyłania się nowy potężny zawodnik. Jak podaje serwis Kotaku, przedstawiciele firm Toho Studios, Khara, Tsuburaya Productions i Toei postanowili połączyć wszystkie produkcje spod szyldu "Shin".

Oznacza to, że do jednego kinowego uniwersum trafią takie marki jak Godzilla, Evangelion, Ultraman i Kamen Rider. Inicjatywa posiada już nawet własną nazwę, a brzmi ona Shin Japan Heroes Universe (SJHU). Poniżej znajdziecie nawet grafikę promującą, którą przygotował Mahiro Maeda.

 

Co więcej, odpalono już japońską oficjalną stronę internetową. Logo dla marki SJHU przygotował Yutaka Izubuchi.

 

Na obecny moment nie wiadomo, jaka przyszłość czeka SJHU. Serwis Anime News Network podaje jednak, że trwają przygotowania do odpalenia specjalnych eventów, nowych linii gadżetów i wiele więcej.

Każda z marek należąca do Shin Japan Heroes Universe posiada od wielu lat podbija japoński rynek. Nie bądźmy zaskoczeni również, jeśli w przyszłości powstaną filmy, lub seriale aktorskie i animowane, które połączą losy np. Ultramana i Kamen Ridera. Kto wie, może dołączy do nich nawet Godzilla.

Dodatkowe informacje w tym interesującym temacie już wkrótce przekażą przedstawiciele firmy Tsuburaya Productions.