W sierpniu tego roku do sieci trafiła informacja, z której wynikało, że firma Sony może rozważać zakup serwisu Crunchyroll od firmy AT&T. Według ówczesnych plotek, transakcja miała opiewać na aż 1,5 miliarda dolarów.

Choć mogłoby się wydawać, że temat ten pokrył się kurzem, pojawiły się właśnie nowe szczegóły w tej kwestii. Jak podaje serwis Nikkei, przedstawiciele Sony prowadzą obecnie ostatnie etapy negocjacji, których celem jest zakup Crunchyrolla, a kwota jaka obecnie znajduje się na stole to 100 miliardów jenów (957 mln dolarów).

Crunchyroll posiada około 70 mln subskrybentów z całego świata, a w bibliotece tego serwisu można znaleźć serie anime, filmy anime, mangi, a nawet azjatyckie produkcje aktorskie.

Choć już jakiś czas temu pisaliśmy, że Crunchyroll oficjalnie wkrótce zawita do Polski, od dłuższego czasu temat ten nie ruszył z miejsca. Użytkownicy serwisu pochodzących z naszego kraju mają obecnie do niego dostęp, jednak nie znajdzie się tam polskich napisów.

Co może oznaczać zakup Crunchyrolla przez Sony? Być może właściciele konsoli PlayStation 5 otrzymają łatwiejszy dostęp do aplikacji z seriami anime. Gdy tylko pojawią się nowe informacje związane z tą transakcją, od razu je wam przekażemy.