To mały krok dla wytwórni, ale wielki skok dla przemysłu anime.

Firma NHK poinformowała, że już w sezonie jesiennym (październik 2018) zadebiutuje seria anime bazująca na francuskim komiksie Radiant, autorstwa Tony'ego Valente.

Opis: Ten nawiązujący do klasycznych shonenów tytuł skradł nasze serca, nie tylko uderzając w przyjemne struny nostalgii, puszczając oko do takich serii jak Dragon Ball i Naruto czy nieco młodszy Fairy Tail, lecz także poprzez poczucie humoru autora i kreskę godną najbardziej uznanych mangaków. To czas, kiedy niebo wali się na głowy. Nemezis, potwory nieznanego pochodzenia, spadają na ziemię niczym deszcz, niszcząc wszystko, co znajdą na swej drodze. Tylko czarownicy, odmieńcy i wyrzutki społeczeństwa, wydają się dysponować mocą zdolną zatrzymać tę nawałnicę. Seth, młody adept wiedzy tajemnej, za wszelką cenę pragnie odnaleźć i zdławić źródło wrogiej potęgi, zwane Radiantem. Jednak śladem chłopca podąża Inkwizycja żywo interesująca się jego magicznym potencjałem. Czy Seth zdoła ocalić świat, który boi się go i nienawidzi? (źródło: Wydawnictwo Okami)

Komiks Radiant jest dostępny również w Polsce, za pośrednictwem wydawnictwa Okami. Na łamach naszego portalu znajdziecie recenzję 1. tomu tego tytułu.

Za serię anime odpowiadać będzie studio Lerche. Reżyserem został Seiji Kishi (Angel Beats!, Persona 4 The Animation, Yuki Yuna Is a Hero).

Choć dla wielu ogłoszenie kolejnej serii anime może nie być czymś wielkim, należy na to spoglądać pod innym kątem. Skoro francuski komiks może doczekać się prawdziwego anime emitowanego w japońskiej telewizji, to również komiksy z innych krajów może czekać w przyszłości podobny los. A nuż również polski autor podbije Kraj Kwitnącej Wiśni? Kto wie! 

Tagi Anime