Sezon letni zazwyczaj nie rozpieszcza fanów anime. Również i w tym roku szykuje się nieco mniej interesujących lipcowych premier, ale nie oznacza to, że nie pojawi się przynajmniej kilka prawdziwych perełek.

Specjalnie dla was wybraliśmy najbardziej interesujące nowe anime, wobec których nie możecie przejść obojętnie. Sprawdźcie poniższe zestawienie!

Suicide Squad ISEKAI

 

 

Data premiery: 27 czerwca

Ten tytuł ze świata DC zdążył już wystartować I można go znaleźć na platformie Max (a przynajmniej pierwsze trzy epizody).

Ta seria anime przedstawi losy znanych komiksowych antybohaterów, jakich jeszcze nie widzieliście. Harley Quinn i reszta jej zwariowanej paczki trafi do innego świata. Otrzymają arcy trudne zadanie, na którego wykonanie będą mieli tylko 72 godziny. Po tym czasie bomby umieszczone na ich obrożach eksplodują.

Oshi no Ko 2

 

 

Data premiery: 3 lipca

Tego lata powraca jedno z najwyżej ocenianych anime ostatnich lat. Oshi no Ko to historia Gorou Amemiyi. Mężczyzna jest ogromnym fanem popularnej idolki. Pewnego dnia Gorou umiera i odradza się jako dziecko wspomnianej nastoleteniej idolki, dzięki czemu poznaje kulisy kolorowego, ale okrutnego świata showbiznesu.

Jesteście gotowi na kontynuację tej niezwykłej historii?

Alya Sometimes Hides Her Feelings in Russian

 

 

Data premiery: 3 lipca

Ta produkcja miała pojawić się już wiosną, ale napotkała pewne drobne problem.

Alisa "Alya" Mikhailovna Kujou ma japońsko-rosyjskie korzenie. Dzięki swojej oryginalnej urodzie uchodzi za szkolną idolkę. Pewnego dnia miejsce w klasie, tuż obok niej, zajmuje niczym nie wyróżniający się Masachika Kuze. Młodzieniec cały wolny czas spędza przy anime i grach gacha - nie zaniedbuje jednak ocen, czym przykuwa uwagę Alisy. Dziewczyna ukrywa swoje uczucia przeskakując z języka japońskiego na rosyjski. Nie wie jednak, że Masachika zna język rosyjski.

Tower of God 2

 

 

Data premiery: 7 lipca

Tak, to się naprawdę dzieje. Na powrót tego anime czekały miliony widzów z całego świata. Nadciąga drugi sezon Tower of God!

Akcja serii rozgrywa się w fantastycznym uniwersum zamkniętym w tytułowej Wieży, do której trafiają losowi mieszkańcy ze światów zewnętrznych. Legenda głosi, że po wspięciu się na jej najwyższy poziom zostanie tam spełnione twoje najskrytsze pragnienie, w związku z czym każdy próbuje dostać się jak najwyżej, co nie jest jednak łatwe, biorąc pod uwagę, że droga na górę jest usłana wszelkiego rodzaju zagrożeniami.

Fairy Tail: 100 Years Quest

 

 

Data premiery: 7 lipca

Aye, sir! Natsu i spółka sprawią, że nie zapomnicie tego lata. Młodzi magowie z gildii Fairy Tail powracają.

Fairy Tail: 100 Years Quest kontynuuje losy Natsu i jego przyjaciół. Członkowie znanej gildii magów postanowili podjąć się misji, której nie ukończył nawet Gildarts. Tytułowy stuletni quest to największe wyzwanie, o jakim mógł pomarzyć Natsu Dragneel.

NieR:Automata Ver1.1a 2

 

 

Data premiery: 5 lipca

Jednak nie taki nudny ten sezon letnie, prawda? Prawdziwa bomba za bombą. Tym razem mamy dla was drugi sezon animacji bazującej na popularnej grze wideo od studia PlatinumGames.

Najeźdźcy z innego świata zaatakowali bez ostrzeżenia - uwalniając mechaniczne formy życia. Aby przełamać impas, na pole bitwy wysłana zostaje nowa generacja androidów: oddział YoRHa. Wśród bohaterów nie brakuje takich postaci jak 2B, 9S i A2, których z pewnością kojarzą fani gry wideo.

Why Does Nobody Remember Me in This World?

 

 

Data premiery: 13 lipca

Dawno temu zakończył się konflikt między rasą ludzi, demonów, bogów, duchów i bestii. Mówi się, że cztery rasy zostały zapieczętowane przez ludzkość w pewnej piramidzie. To właśnie tego miejsca pilnuje Kai. Na co dzień, nie ma za wiele do roboty, bo legenda o piramidzie to historia z odległej przeszłości. Niespodziewanie, Kai trafia do świata, w którym nikt go nie pamięta, a on doskonale pamięta wszystko i wszystkich. Czy to dziwne wydarzenie ma związek z potencjalnym powrotem czterech zapieczętowanych ras? (pewnie tak)

2.5 Dimensional Seduction

 

 

Data premiery: 5 lipca

Pamiętacie anime o tytule “My Dress-Up Darling”? Szykuje się produkcja o bardzo zbliżonej tematyce.

Okumura jest przewodniczącym szkolnego klubu mangi. To typowy otaku, który preferuje dziewczyny 2D od tych prawdziwych w 3D. Pewnego dnia do jego klubu dołącza dziewczyna pasjonująca się cosplayem, Ririsa. Okumura zostaje jej prywatnym fotografem.


Tego lata pojawi się łącznie kilkadziesiąt nowych tytułów anime. Mamy jednak nadzieję, że to zestawienie pomoże wam wybrać przynajmniej kilka pozycji, które uda wam się sprawdzić. Koniecznie podzielcie się tytułami, które planujecie obejrzeć.