Pod koniec przyszłego miesiąca przygotujemy dokładniejsze zestawienie wiosenne. Jednak, korzystając z pierwszych miesięcy 2024 roku, zdecydowaliśmy się stworzyć wykaz najciekawszych premier anime, które będę miały miejsce na przestrzeni nadciągających miesięcy.

Specjalnie dla was, wybraliśmy aż 10 tytułów, wobec których nie możecie przejść obojętnie.

That Time I Got Reincarnated as a Slime 3

 

 

Data premiery: 5 kwietnia 2024

Już tej wiosny wystartuje długo wyczekiwany trzeci sezon jednej z najwyżej ocenianych serii isekai. Rimuru-sama powróci, aby kontynuować rozbudowę swojego królestwa.

Tym razem na widzów czeka nieprzerwany półroczny seans, co oznacza, że pojawią się około 24 odcinki.

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation 2 Część 2

 

 

Data premiery: 7 kwietnia 2024

Po kilkumiesięcznej przerwie, nadciągają nowe przygody Rudeusa. To kolejny ceniony isekai, który odznacza się interesującą fabułą, dobrze napisanymi postaciami, oraz wartką akcją.

Pierwsza połowa drugiego sezonu zadebiutowała latem zeszłego roku.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Hashira Training Arc

 

 

Data premiery: Kwiecień 2024

Tanjiro i jego przyjaciele kontynuują walkę z demonami. Po niezwykłym zwrocie akcji, pod koniec poprzedniego sezonu, wydarzenia zaczną nabierać tempa. Muzan szykuje się do ostatecznej wojny, jednak oddział Demon Slayerów nie podda się bez walki.

Od niedawna w polskich kinach gości produkcja anime, stanowiąca wstęp do tej serii odcinkowej. Widzowie mogą obejrzeć finałowy epizod trzeciej serii, oraz pierwszy epizod nowego sezonu.

KonoSuba 3

 

 

Data premiery: Kwiecień 2024

KonoSuba to historia Kazumy Satou, który trafia do świata fantasy, gdzie przeżywa wiele komediowych przygód w towarzystwie niezdarnej bogini imieniem Aqua i innych towarzyszek. Wspomniany wcześniej spin-off opowiadał losy jednej z przyjaciółek Kazumy, Megumin. W nadciągającym trzecim sezonie pojawi się nowa obsada: Kanon Takao jako Iris, Sayuri Yahagi jako Claire i Reina Ueda jako Rain. Za nowe odcinki odpowiada studio Drive, które zastąpiło studio DEEN (dwa poprzednie sezony).

Spice and Wolf: Merchant Meets the Wise Wolf

 

 

Data premiery: Kwiecień 2024

To remake bardzo znanego fantasy. Historia Spice and Wolf skupia się wokół 25-letniego Krafta Lawrence'a, wędrownego kupca, który handluje różnymi produktami jeżdżąc od miasta do miasta, aby zarobić na życie w świecie przypominającym Europę końca XVI wieku. Jego głównym celem jest zebranie wystarczającej sumy pieniędzy, aby założyć swój własny sklep, a on sam podróżuje już od siedmiu lat zdobywając doświadczenie w handlu. Pewnej nocy, gdy zatrzymał się w miejscowości Pasloe, zastaje w swoim wozie pogańskie bóstwo-wilczycę o imieniu Holo, która ma ponad 600 lat. Z wyglądu przypomina zwykłą 15-letnią dziewczynę, z wyjątkiem ogona i wilczych uszu. Przedstawia się jako bogini żniw tego miasta, która zapewniała jego mieszkańcom pomyślne zbiory pszenicy przez wiele lat.

Tower of God 2

 

 

Data premiery: Lipiec 2024

Lato przyniesie nam kontynuację animowanej wersji znanej manhwy.

Akcja tej serii rozgrywa się w fantastycznym uniwersum zamkniętym w tytułowej Wieży, do której trafiają losowi mieszkańcy ze światów zewnętrznych. Legenda głosi, że po wspięciu się na jej najwyższy poziom zostanie tam spełnione twoje najskrytsze pragnienie, w związku z czym każdy próbuje dostać się jak najwyżej, co nie jest jednak łatwe, biorąc pod uwagę, że droga na górę jest usłana wszelkiego rodzaju zagrożeniami.

Dragon Ball Daima

 

 

Data premiery: Październik 2024

Jesienią zadebiutuje nieco kontrowersyjny tytuł, na który i tak czekają miliony widzów z całego świata. Nadciąga zupełnie nowa seria anime ze świata Dragon Balla, która nie będzie kanoniczna względem mang Dragon Ball i Dragon Ball Super.

Co by było, gdyby Goku i jego towarzysze nagle zamienili się w dzieci? Dowiecie się jeszcze w tym roku.

Oshi no Ko 2

 

 

Data premiery: Lipiec lub Październik 2024

Drugi sezon tej wysoko ocenianej serii został zapowiedziany na 2024 rok. Niestety, na wiosenną premierą raczej jest już za późno, ale w grę nadal wchodzi lato i wiosna.

Oshi no Ko to historia Gorou Amemiyi. Mężczyzna jest ogromnym fanem popularnej idolki. Pewnego dnia Gorou umiera i odradza się jako dziecko wspomnianej nastoletniej idolki, dzięki czemu poznaje kulisy kolorowego, ale okrutnego świata showbiznesu.

Bleach: Thousand-Year Blood War - The Conflict

 

 

Data premiery: Lipiec lub Październik 2024

To trzecia z zaplanowanych czterech części nowego sezonu serii anime Bleach. Podobnie jak w przypadku Oshi no Ko, również i tutaj mówimy o premierze w 2024 roku, ale bez bliżej określonego terminu. Trzymajmy kciuki za lipiec, bo kolejny termin to październik.

Wątek Thousand-Year Blood War podejmuje konflikt między armią Quincy i Shinigami. Głównym antagonistą opowiadanej historii jest potężny Yhwach i jego podwładni. Funkcję protagonisty nowego sezonu Bleacha ponownie obejmuje Ichigo Kurosaki.

One-Punch Man 3

 

Data premiery: Lipiec lub Październik 2024

Już od dłuższego czasu mówi się o rychłym powrocie niepokonanego Saitamy. Wygląda na to, że trzeci sezon tej wysoko ocenianej serii anime znajduje się już niemal na wyciągnięcie ręki. Nowe odcinki zostały zapowiedziane w sierpniu 2022 roku. Trzymajmy kciuki, aby premiera – zgodnie z plotkami – odbyła się jeszcze w 2024 roku. W grę ponownie wchodzą tylko lipiec i październik.

One-Punch Man opowiada losy bohatera, który jest w stanie pokonać każdego rywala i stwora dosłownie jednym uderzeniem. Główny wątek fabularny kręci się wokół komediowych sytuacji z udziałem Saitamy i jego towarzyszy.

 


 

Koniecznie podzielcie się tytułami, które najbardziej przykuły uwagę.