Zbliżamy się do końca bieżącego roku. Wraz ze styczniem wystartuje kilkadziesiąt nowych serii anime, jednak tylko niektóre z nich tak naprawdę zasługują na waszą uwagę.

Specjalnie dla was wybraliśmy aż 12 z nadciągających tytułów, wobec których nie możecie przejść obojętnie. Sprawdźcie, czy znajdziecie coś dla siebie.

 

The Misfit of Demon King Academy II

Data premiery: 7 stycznia

To kontynuacja serii, która otrzymała pierwszy sezon w 2020 roku. Na widzów czekają dalsze losy władcy demonów, Anosa Voldigoada, który odrodził się w ludzkiej formie. Co ciekawe, już teraz wiemy, że tytuł ten doczeka się także kolejnej porcji odcinków, pod postacią drugiej części drugiego sezonu.

 

BOFURI 2

Data premiery: 11 stycznia

Tej zimy dostaniemy także dalsze przygody Maple, która zainwestowała wszystkie swoje punkty zdolności w obronę. Czy tym razem znajdzie się dla niej godny rywal? Prawdopodobnie nie, ale przekonamy się o tym w nowych odcinkach.

 

Vinland Saga 2

Data premiery: 9 stycznia

Wikingowie kontynuują swoją przygodę. Thorfinn utracił swój główny cel w życiu. Ale może odnajdzie go na farmie? Kto wie!

Drugi sezon tego tytułu wystartuje również na polskim Netfliksie.

 

DanMachi 4 Część 2

Data premiery: 5 stycznia

Jak wskazuje sam tytuł. To druga część czwartego sezonu historii Bella i Hestii. Na widzów czeka jeszcze więcej przygód w dungeonach pełnych przeróżnych stworów. Nie zabraknie także ecchi.

 

Don't Toy with Me, Miss Nagatoro 2

Data premiery: 7 stycznia

Hayase Nagatoro powraca, aby jeszcze trochę podręczyć swojego kolegę ze szkoły. Czy relacja między tą dwójką nareszcie ewoluuje?

 

Tokyo Revengers: Christmas Showdown

Data premiery: 7 stycznia

Wbrew tytułowi, to po prostu drugi sezon Tokyo Revengers. Takemichi znowu przenosi się w przeszłość, aby naprawić przyszłość, czym wszystko jeszcze bardziej komplikuje. Młodzieniec nie zamierza się jednak poddać i nadal brnie na szczyt tokijskiego gangu.

Bungo Stray Dogs 4

Data premiery: 4 stycznia

To czwarty sezon losów Atsushiego Nakajimy i Osamu Dazaia. Od premiery poprzedniej porcji odcinków minęły już niemal cztery lata, więc przed seansem warto odświeżyć sobie wcześniejszą fabułę.

 

NieR:Automata Ver1.1a

Data premiery: styczeń

To adaptacja anime popularnej gry od studia PlatinumGames. Najeźdźcy z innego świata zaatakowali bez ostrzeżenia - uwalniając mechaniczne formy życia. Aby przełamać impas, na pole bitwy wysłana zostaje nowa generacja androidów: oddział YoRHa.

 

Spy Classroom

Data premiery: 5 stycznia

Lily to piękna dziewczyna o białych włosach, która uczy się w jednej z wielu placówek, w której kształceni są przyszli szpiedzy. Mimo świetnych wyników w testach pisemnych, słabo radzi sobie z zadaniami praktycznymi. Pewnego dnia Lily zostaje przydzielona do bardzo trudnej misji ze wsparciem elitarnych szpiegów. Niestety, nie wszystko idzie po myśli dziewczyny, bo jej kompani wcale nie są tak elitarni, jak sądziła.

 

Kubo Won't Let Me Be Invisible

Data premiery: 10 stycznia

Junta Shiraishi to uczeń, który chce w pełni korzystać ze swojego czasu w szkole. Niefortunnie dla niego inni uczniowie niemal go ignorują. Dochodzi nawet do tego, że dostaje nieobecność na lekcji, na której się znajduje. Wśród jego kolegów i koleżanek zaczyna krążyć plotka sugerująca, że jeśli ktoś go dostrzeże to zostanie obdarzony szczęściem. Tylko Nagisa Kubo, dziewczyna zajmująca miejsce obok, cały czas go dostrzega. Do tego Kubo nie daje mu spokoju i dręczy go na lekcjach. Mimo to ich relacja przeradza się w coś na wzór przyjaźni.

 

TRIGUN STAMPEDE

Data premiery: 7 stycznia

To remake kultowego anime, które było emitowane w 1998 roku. Główni bohaterowie to Vash the Stampede – rewolwerowiec który gdziekolwiek się pojawia jest powodem ogromnych, choć zwykle niezawinionych, zniszczeń, a za głowę którego wyznaczona jest nagroda 60 miliardów doubledolarów oraz Meryl Stryfe i Milly Thompson – dwie agentki firmy ubezpieczeniowej Bernardelli Insurance Society, które mają za zadanie odnaleźć Vasha i pilnować go przez 24 godziny na dobę, żeby już niczego nie niszczył i nie narażał firmy w której pracują na dalsze straty. Choć wielokrotnie spotykają Vasha, są przez dłuższy czas zupełnie nieświadome że to on jest właśnie tym Vashem the Stampede.

 

In/Spectre 2

Data premiery: 7 stycznia

To powrót serii z 2020 roku. W wieku 11 lat Kotoko Iwanagę porwały youkai, pragnące, aby została ona mediatorką między duchami, a ludźmi. Zgodziła się przez co straciła prawe oko i lewą nogę. Od tych wydarzeń minęło sześć lat. Jeśli jakikolwiek youkai potrzebuje pomocy zwraca się do Kotoko. Kurou Sakuragawa to 22-letni student, w którym Kotoko od razu się zakochuje. Dziewczyna postanawia zbliżyć się do niego, aby pewnego dnia wyznać mu swoje uczucia. Kotoko i Kurou rozpoczynają wspólnie rozwiązywać sprawy trapiące youkai.


Mamy nadzieję, że znaleźliście przynajmniej kilka tytułów, które umilą wam długie zimowe wieczory. Koniecznie podzielcie się produkcjami, którym zamierzacie dać szansę.