Wielu z nas w wolnym czasie nadrabia gry, filmy i seriale. Istnieje jednak jeszcze inna lista planowanych tytułów, której należy poświęcić uwagę.

Specjalnie dla was wybraliśmy kilka produkcji anime, wobec których mogliście do tej pory przejść obojętnie. Może warto dać im szansę?

 

One Piece

 

Produkcja licząca obecnie ponad 900 odcinków to historia Luffy’ego i załogi Słomianych kapeluszy, która od wielu lat stanowi jedną z najpopularniejszych pozycji animowanych. Każdego roku przybywają kolejne porcje epizodów, a wizja wgryzienia się w ten tytuł wydaje się coraz odleglejsza. Może to właśnie ten moment, w którym warto sprawdzić do kryje się pod postacią legendarnego skarbu pozostawionego przez Króla Piratów? Im dalej w morze tym robi się ciekawiej!

 

Filmy Ghibli

Hayao Miyazaki Blu-Ray Set Announced

Nie chodzi tylko o jeden film. Na łamach Netfliksa w ciągu ostatnich miesięcy pojawiło się 21 pełnometrażowych produkcji legendarnego studia Ghibli. Księżniczka Mononoke, Mój sąsiad Totoro, Ruchomy zamek Hauru i inne ponadczasowe filmy tylko na was czekają. To produkcje animowane, które można obejrzeć całą rodziną.

 

JoJo’s Bizarre Adventure

Is This a JoJo Reference? Na polskim Netfliksie dostępne są trzy sezony (drugi i trzeci zostały połączone) tego niezwykle popularnego anime, wokół którego powstał ogromny międzynarodowy fandom. To szalona historia JoJo, jego potomków, wrogów i przyjaciół. To źródło setek memów, które z pewnością nieraz przewinęły się na waszym facebookowym wallu. Sprawdźcie o co w tym chodzi i co tak naprawdę jest „nawiązaniem do JoJo”.

 

Major

Serie sportowe to jedne z najbardziej emocjonujących i głośnych produkcji anime. Nawet jeśli nie mieliście styczności z tym gatunkiem to z pewnością kojarzycie takie pozycje jak Kuroko no Basket, czy Haikyu. Na początku XXI wieku królował jednak inny tytuł, który nadal pozostaje popularny w Kraju Kwitnącej Wiśni. Major to złożona z wielu sezonów historia opowiadająca życie baseballisty, Goro Shigeno. Jeśli sądzicie, że Ace of Diamond szefuje na stadionach to koniecznie musicie zobaczyć Majora. Po seansie tej serii wasza opinia na temat obecnie popularnych sportowych produkcji może ulec zmianie.

 

Tengen Toppa Gurren Lagann

Ciężko uwierzyć, że od premiery tej serii minęło już ponad 13 lat. Mimo upływu ponad dekady ten bardzo barwny i niezwykle dynamiczny tytuł nadal prezentuje się niesamowicie. Ogromny budżet włożony w finałowe odcinki przekłada się na seans, jakiego dosłownie nie doświadczycie nigdzie indziej. TTGL to historia dwóch przyjaciół, którzy dążą od ocalenia Ziemi, opanowanej przez przeróżne stwory. Walki ogromnych mechów gwarantowane, niemożliwe stanie się możliwe, niewidzialne stanie się widzialne, a nienamacalne będzie namacalne. Całość została okraszona naprawdę zawiłą i niezwykle intensywną fabułą, która potrafi wciągnąć na nieprzerwane godziny.

 

Beck

Animowane serie muzyczne nie zawsze potrafią trafić do szerszego grona widzów, więc łatwo przegapić tytuły warte uwagi. Chociaż w zeszłym roku muzyczne serca starały się skraść Carole i Tuesday, tym razem pragniemy zaprosić was na koncert z zespołem Beck. To produkcja z 2004 roku, która prawdopodobnie umknęła wielu z was, ze względu na starą szatę graficzną. Tym co wyróżnia Beck na tle innych muzycznych serii jest ciekawie poprowadzony wątek romantyczny i utwory, które pozostaną z wami na zawsze. Ciarki murowane.

 

Space Brothers

„Tasiemiec, który nie jest battle shounenem” – nie często można trafić na taką perełkę. Space Brothers to historia dwóch braci, którzy od dziecka marzyli o lotach w kosmos. Mijały lata, a tylko jednemu z nich udało się zostać astronautą i właśnie przygotowuje się do podboju księżyca. Starszy z braci, obecnie sprzedawca aut, postanawia na nowo rozpalić swoje dziecięce marzenie i rozpoczyna kurs na astronautę. Podczas tej trwającej 99 odcinków serii śledzimy losy obu braci, którzy znajdują się na różnych etapach realizacji wspólnego marzenia. To naprawdę inteligentnie poprowadzona opowieść, która nie szczędzi w szczegóły kariery odkrywców kosmosu. Może waszym dziecięcym marzeniem również były loty w kosmos? Sprawdźcie jak dostać się do NASA!

 

Mamy nadzieję, że to krótkie zestawienie pomoże wam w zabiciu nadmiaru wolnego czasu.