Kilka miesięcy temu zadebiutowała powieść naszego redakcyjnego kolegi. Choć mogłoby się wydawać, że Soru Hanta. Narodziny bohatera to powieść jednotomowa, dokładnie wczoraj autor oficjalnie ogłosił, że wkrótce do sprzedaży trafi kontynuacja tej pozycji literackiej.

Wojciech Smoła wyjawił, że sequel o tytule Soru Hanta II. Droga bohatera zadebiutuje na rynku w 2022 roku, ponownie z ramienia wydawnictwa WasPos. Niestety, dokładny termin nie został jeszcze wyjawiony. Treść komunikatu przekazaną przez autora znajdziecie poniżej.

 

 

Zarys fabularny kontynuacji nie został jeszcze podany, ale zamieszczany poniżej opis pierwszej części:

XXII wiek. Dziesięcioletni Deynard Redo traci ojca. Chłopiec zamierza pójść w jego ślady i zostać Świetlikiem – członkiem elitarnego oddziału zwalczającego obcą rasę, Pirsjan. Mając osiemnaście lat, razem z najlepszym przyjacielem Tomem dołącza do akademii GWD, w której szkolone są przyszłe Świetliki. W krótkim czasie akademię atakuje tajemnicza grupa, a Deynard ratuje życie jednemu z rekrutów – jak się okazuje, jest to jego dawna przyjaciółka z dzieciństwa, Chisa. Między tą dwójką zaczyna rodzić się uczucie.

Coś więcej niż magia. Do powstrzymania inwazji kosmitów nie wystarczą zmyślne zaklęcia i dobre chęci. Tylko użytkownicy ranu – tajemniczej mocy drzemiącej w ludzkich sercach – są w stanie ocalić Ziemię.

To historia o odwiecznym konflikcie dobra ze złem, w której centrum mógł znaleźć się każdy z nas. Tylko gwiazdy wiedzą, ile należy poświęcić w obronie tego, co kochamy.

 

Książka Soru Hanta. Narodziny bohatera dostępna jest w największych księgarniach, w tym również w Empiku. W naszej recenzji tytuł ten uzyskał ocenę 7,9/10.

"Soru Hanta to świetna lektura lekkiego kalibru. Wypakowana akcją, charakternymi bohaterami, fabułą pędzącą trochę na złamanie karku, czasem gardzącą logiką, ale powodującą prosty zaciesz i trzymającą w napięciu. Sympatyczna pozycja dla tych wszystkich, którzy wyczuwają coś ekscytującego w obietnicy przeczytania 'polskiej powieści shounen'"  - tak o książce pisała Krakers.

Kiedy tylko pojawią się nowe informacje na temat książki Soru Hanta II. Droga bohatera od razu je wam przekażemy. Po więcej informacji odsyłamy na oficjalny facebookowy fanpage - pod tym adresem.

PS: Osoby zainteresowane lekturą odsyłamy do treści wpisu, który pojawił się na łamach naszego serwisu jesienią zeszłego roku. Autor przybliża w nim proces tworzenia i elementy, które zainspirowały go do stworzenia tej historii.