Manga Kimetsu no Yaiba dobiegła niedawno końca, wraz z premierą 205. rozdziału. Chociaż dzieło Koyoharu Gotouge jest już zakończone, sprzedaż tomów nie przestaje zadziwiać.

Pod koniec kwietnia pisaliśmy, że losy Tanjiro i Nezuko pozyskały tytuł największej rocznej sprzedaży tomów wszech czasów. Wówczas, w samym 2020 roku, w Japonii sprzedano ponad 38 mln woluminów Kimetsu no Yaiba. Dwa miesiące później, liczba ta wzrosła już do ponad 60 mln. Jak podaje serwis Oricon, łączna sprzedaż tego tytułu na całym świecie (od premiery w 2016 roku) to już ponad 80 mln tomów. Dzięki temu wynikowi Kimetsu no Yaiba dołączyło do grona 10 najpoczytniejszych mang w historii magazynu Weekly Shounen Jump.

TOP10

1. One Piece - 470 mln tomów

2. Dragon Ball - 280 mln tomów

3. Naruto - 250 mln tomów

4. Kochikame - 157 mln tomów

5. Slam Dunk - 126 mln tomów

6. Bleach - 120 mln tomów

7. JoJo's Bizarre Adventure - 100+ mln tomów

8. Fist of the North Star - 100 mln tomów

9. Captain Tsubasa - 80+ mln tomów

10. Kimetsu no Yaiba - 80 mln tomów

svds

 

Manga Kimetsu no Yaiba wybiła z TOP10 dzieło Yoshihiro Togashiego, Hunter x Hunter (78 mln sprzedanych tomów). Możemy śmiało założyć, że przygody Tanjiro i Nezuko będą jeszcze pięły się w górę udostępnionego zestawienia. Światowa sprzedaż tomików nadal ma się bardzo dobrze. Mimo zakończenia mangi do końca roku na rynek trafią jeszcze trzy tomy zawierające finałowe rozdziały tej niezwykłej historii. 

Przypominamy przy okazji, że w październiku do japońskich kin trafi film anime stanowiący kontynuację udanej serii anime od studia ufotable. Niestety, na obecny moment żadne wieści na temat drugiego sezonu anime nie są znane.