Dokładnie 21 marca 2023 roku, z ramienia wydawnictwa WasPos, odbyła się premiera książki "Soru Hanta II. Droga bohatera". Ta superbohaterska powieść posiada patronat serwisu Anime24, więc niedługo podzielimy się z wami jej recenzją.

Soru Hanta II. Droga bohatera to bezpośrednia kontynuacja wysoko ocenianej książki Soru Hanta. Narodziny bohatera. Za obie pozycje odpowiada polski pisarz, Wojciech Smoła. Jak twierdzi sam autor, do napisania tych pozycji zainspirowały go nie tylko amerykańskie komiksy z superbohaterami, ale także japońskie mangi battle shounen (np. Naruto, One Piece i Dragon Ball).

 

 

Opis pierwszej części

XXII wiek. Dziesięcioletni Deynard Redo traci ojca. Chłopiec zamierza pójść w jego ślady i zostać Świetlikiem – członkiem elitarnego oddziału zwalczającego obcą rasę, Pirsjan. Mając osiemnaście lat, razem z najlepszym przyjacielem Tomem dołącza do akademii GWD, w której szkolone są przyszłe Świetliki. W krótkim czasie akademię atakuje tajemnicza grupa, a Deynard ratuje życie jednemu z rekrutów – jak się okazuje, jest to jego dawna przyjaciółka z dzieciństwa, Chisa. Między tą dwójką zaczyna rodzić się uczucie.

Coś więcej niż magia. Do powstrzymania inwazji kosmitów nie wystarczą zmyślne zaklęcia i dobre chęci. Tylko użytkownicy ranu – tajemniczej mocy drzemiącej w ludzkich sercach – są w stanie ocalić Ziemię.

To historia o odwiecznym konflikcie dobra ze złem, w której centrum mógł znaleźć się każdy z nas. Tylko gwiazdy wiedzą, ile należy poświęcić w obronie tego, co kochamy.

 

 

Opis drugiej części (może zawierać spoilery)

Od Bitwy o Ziemię minął niemal rok, a przed Deynardem Redo stanęło nowe wyzwanie. Musi odnaleźć źródło czarnego ranu, który z niewytłumaczalnego powodu powrócił na Ziemię. Przywódca oddziału Świetlików nie będzie jednak działał w pojedynkę – z pomocą przyjdą mu przyjaciele. Tajemnice, które wspólnie odkryją, nigdy nie powinny były ujrzeć światła dziennego.

To kontynuacja powieści łączącej elementy fantasy i science fiction, która stanowiła zaledwie wstęp do znacznie bardziej rozbudowanej historii. Odwieczny konflikt dobra ze złem dotarł w głąb ludzkich serc i nic nie jest w stanie go powstrzymać.

Czy przyjaźń i niezmierzona wola działania wystarczą, aby odeprzeć coś, na co ludzkość nigdy nie była gotowa? Jedno jest pewne – Deynard nie podda się bez walki.

Po niedawnym dodruku pierwszej części, obie książki można już zamówić w najpopularniejszych księgarniach, w tym również w Empiku.

Pierwsza część tej powieści zadebiutowała w lutym zeszłego roku i spotkała się z pozytywnym odbiorem recenzentów i czytelników. Naszą recenzję książki "Soru Hanta. Narodziny bohatera" znajdziecie w tym wpisie.