Polski battle shounen powraca! Na początku zeszłego roku do księgarni na terenie całego kraju trafiła polska powieść łącząca elementy fantastyki i science-fiction, której autor inspirował się również japońskimi mangami i anime. Już wkrótce, z ramienia wydawnictwa WasPos, w ręce czytelników zostanie oddana kontynuacja książki "Soru Hanta. Narodziny bohatera".

Autor, Wojciech Smoła, ogłosił, że już 21 marca 2023 roku zadebiutuje jego kolejna powieść o tytule "Soru Hanta II. Droga bohatera". Serwis Anime24 obejmuje patronat medialny nad tą pozycją, więc wkrótce podzielimy się z wami także naszą recenzją. Nie zabraknie również konkursu na książki z autografem, który przeprowadzimy na naszym facebookowym fanpage'u.

dvdssvd

 

Opis pierwszej części

XXII wiek. Dziesięcioletni Deynard Redo traci ojca. Chłopiec zamierza pójść w jego ślady i zostać Świetlikiem – członkiem elitarnego oddziału zwalczającego obcą rasę, Pirsjan. Mając osiemnaście lat, razem z najlepszym przyjacielem Tomem dołącza do akademii GWD, w której szkolone są przyszłe Świetliki. W krótkim czasie akademię atakuje tajemnicza grupa, a Deynard ratuje życie jednemu z rekrutów – jak się okazuje, jest to jego dawna przyjaciółka z dzieciństwa, Chisa. Między tą dwójką zaczyna rodzić się uczucie.

Coś więcej niż magia. Do powstrzymania inwazji kosmitów nie wystarczą zmyślne zaklęcia i dobre chęci. Tylko użytkownicy ranu – tajemniczej mocy drzemiącej w ludzkich sercach – są w stanie ocalić Ziemię.

To historia o odwiecznym konflikcie dobra ze złem, w której centrum mógł znaleźć się każdy z nas. Tylko gwiazdy wiedzą, ile należy poświęcić w obronie tego, co kochamy.

 

Opis drugiej części (może zawierać spoilery)

Od Bitwy o Ziemię minął niemal rok, a przed Deynardem Redo stanęło nowe wyzwanie. Musi odnaleźć źródło czarnego ranu, który z niewytłumaczalnego powodu powrócił na Ziemię. Przywódca oddziału Świetlików nie będzie jednak działał w pojedynkę – z pomocą przyjdą mu przyjaciele. Tajemnice, które wspólnie odkryją, nigdy nie powinny były ujrzeć światła dziennego.

To kontynuacja powieści łączącej elementy fantasy i science fiction, która stanowiła zaledwie wstęp do znacznie bardziej rozbudowanej historii. Odwieczny konflikt dobra ze złem dotarł w głąb ludzkich serc i nic nie jest w stanie go powstrzymać.

Czy przyjaźń i niezmierzona wola działania wystarczą, aby odeprzeć coś, na co ludzkość nigdy nie była gotowa? Jedno jest pewne – Deynard nie podda się bez walki.

 

Pierwsza część tej powieści zadebiutowała w lutym zeszłego roku i spotkała się z pozytywnym odbiorem recenzentów i czytelników. Naszą recenzję książki "Soru Hanta. Narodziny bohatera" znajdziecie w tym wpisie. Kontynuacja będzie wkrótce dostępna do kupienia w najpopularniejszych księgarniach np. w Empiku.