Takiej kombinacji chyba nikt się nie spodziewał... A może jednak? Redakcja serwisu Crunchyroll miała okazję przeprowadzić rozmowę z producentem gry Yakuza: Like a Dragon, oraz szefem studia Ryu Ga Gotoku.

Masayoshi Yokoyama wyjawił, że inspiracją do wspomnianej produkcji z 2020 roku była manga One Piece.

"Nigdy o tym nie mówiłem publicznie, ale ta gra naprawdę została zainspirowana One Piece. Dla mnie Ichiban to właśnie Luffy. Poza nim możecie ujrzeć też Zoro, Nami i resztę załogi. Inspirowałem się grupą postaci z One Piece przy pisaniu scenariusza. Oczywiście, to nie jest oficjalne stanowisko studia. Ale w moim sercu Yakuza: Like a Dragon to po prostu gra Yakuza: One Piece" - oświadczył twórca.

fdh

 

Yokoyama dodał, że nawet przy materiałach promujących grę Yakuza: Like a Dragon można było poczuć ducha One Piece. Produkcję wspierało hasło "życie to przygoda".

One Piece to piracka manga o najwyższej sprzedaży w historii. Niedawno światowy nakład przekroczył 500 mln tomów. Co się natomiast tyczy serii gier Yakuza: Like a Dragon - jesienią zeszłego roku zapowiedziano sequel. Protagonistą nowej produkcji ponownie będzie Ichiban Kasuga. Premierę wyznaczono na 2024 rok.

Gra Yakuza: Like a Dragon jest obecnie dostępna na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X.