Seria anime Cyberpunk Edgerunners zdołała podbić serca widzów i graczy z całego świata. Nic więc dziwnego, że - mimo wiadomego finału - wśród subskrybentów Netfliksa pojawiły się nadzieje na kontynuację tego tytułu.

Niestety, przedstawiciel CD Projekt RED postanowił podzielic się smutnym updatem. Serwis Video Games Chronicle udostęnił wypowiedź Satoru Honmy, managera CDP na terenie Japonii. Z jego wypowiedzi wynika, że seria anime Cyberpunk Edgerunners była planowana jako projekt limitowany. Oznacza to, że nie doczekamy się nowych odcinków.

"Chciałbym stworzyć coś jeszcze we współpracy z japońskimi studiami, ponieważ odzew widzów był naprawdę pozytywny. Jednak, dla jasności, Cyberpunk Edgerunners to solowy projekt. To nie tak, że potajemnie pracujemy nad drugim sezonem. Nawet jeśli bylibyśmy w stanie stworzyć jeszcze jakieś anime, to nie będzie to drugi sezon tego tytułu, a raczej coś zupełnie innego" - oświadczył Honma.

nln

 

Ten serial jest 10-odcinkową opowieścią o dzieciaku z ulicy próbującym przetrwać w mieście przyszłości ogarniętym obsesją na punkcie technologii i modyfikacji ciała. Żeby przeżyć, stawia wszystko na jedną kartę i postanawia zostać edgerunnerem, czyli jednym z nielegalnie działających najemników zwanych cyberpunkami.

Fani przygód ekipy Davida są raczej zgodni, że kontynuowanie tej historii nie ma sensu. Wśród widzów pojawiły się jednak sugestie stworzenia drugiego sezonu z zupełnie nowymi bohaterami. Kto wie, może w przyszłości doczekamy się właśnie takiego projektu, ale o innym tytule. Nie spodziewajmy się drugiego sezonu Cyberpunk Edgerunners.

W międzyczasie gra Cyberpunk 2077 nadal cieszy się ogromną popularnością, co zawdzięcza wspomnianej serii anime. Już w przyszłym roku pojawi się także dodatek Widmo wolności, który, dzięki hitowi od studia Trigger, zyskał jeszcze większy hype wśród graczy.