Już niedługo powróci wysoko oceniana seria anime z 2018 roku. Światło dzienne ujrzała nowa zapowiedź drugiego sezonu Goblin Slayera, nad którym prace potwierdzono już jakiś czas temu.

Jednocześnie, dowiedzieliśmy się, że nowe odcinki tego popularnego tytułu przygotuje inne studio animacji. Zamiast ekipy White Fox, która pracowała nad pierwszym sezonem, nadciągające epizody stworzy studio LIDENFILMS.

Ekipa produkcyjna drugiego sezonu

  • Reżyser: Misato Takada
  • Główny reżyser: Takaharu Ozaki
  • Kompazycja serii i scenariusz: Hideyuki Kurata
  • Design postaci: Hiromi Kato
  • Muzyka: Kenichiro Suehiro

Seria anime Goblin Slayer bazuje na light novel, którą od 2016 roku tworzą Noboru Kannatsuki i Kumo Kagyuu. To historia doświadczonego wojownika, który swoją twarz cały czas skrywa pod hełmem. Jego jedynym celem życia jest zabijanie goblinów, które wydają się na pozór niegroźne, ale w grupach potrafią stanowić poważne zagrożenie.

Pierwszy sezon tego tytułu, wydany 2018 roku, odbił się echem wśród fanów anime. Wszystko to dzięki kontrowersyjnemu pierwszemu odcinkowi. W lutym 2020 roku pojawił się animowany film kinowy, Goblin Slayer: Goblin's Crown, który stanowi kontynuację pierwszego sezonu. Jego seans może być wskazany przed nadciągającą drugą serią.

Nowe odcinki Goblin Slayera są obecnie datowane na 2023 rok. Premiery możemy spodziewać się zatem w kwietniu, lipcu, lub październiku.