Podczas gdy fani One Piece ze zniecierpliwieniem wyczekują kolejnych szczegółów na temat serialu aktorskiego, który niedawno otrzymał główną obsadę, na horyzoncie wyłania się inny ciekawy projekt należący do tego uniwersum.

Oficjalnie zapowiedziano, że już w przyszłym roku do japońskich kin wejdzie kolejny film anime One Piece. Produkcja o tytule One Piece Film: Red otrzymała także logo i datę premiery - 6 sierpnia 2022 roku.

Choć szczegóły fabularne nie są jeszcze znane, mając na uwadze sam tytuł, oraz stylizację loga możemy śmiało założyć, że w centrum wydarzeń znajdzie się nie kto inny jak Shanks.

Za reżyserię filmu anime One Piece Film: Red odpowiada Goro Taniguchi (One Piece - Defeat Him! The Pirate Ganzack), a scenariusz przygotowuje Kuroiwa Tsutomu. Autor mangi One Piece, Eiichiro Oda, potwierdził swój udział w pracach nad tą produkcją. Będzie to czternasty film pełnometrażowy należący do tego pirackiego uniwersum. Poprzednia produkcja kinowa, One Piece: Stampede, miała premierę w sierpniu 2019 roku.

Manga One Piece liczy już 1032 rozdziały, a jubileuszowy 1000. odcinek serii anime One Piece zostanie wyemitowany już 21 listopada 2021 roku.