Wydany niedawno pełen zwiastun serialu aktorskiego One Piece wywołał niemałe zamieszanie w fandomie mangi i anime. Jednak, przygody załogi Słomianego Kapelusza to nie jedyne popularne japońskie dzieło, które w niedalekiej przyszłości doczeka się aktorskiej adaptacji.

Specjalnie dla was zebraliśmy informacje o kilku nadciągających hollywoodzkich produkcjach.

Naruto

The Top 25 Greatest Anime Characters of All Time

  • Format: Film pełnometrażowy

Już w 2015 roku wytwórnia Lionsgate poinformowała, że planuje stworzyć film aktorski bazujący na mandze autorstwa Masashiego Kishimoto. Było to jeszcze przed zapowiedzią serialu live-action One Piece. Niestety, prace nad tym projektem posuwają się w ślimaczym tempie. Ostatni update dostaliśmy w 2018 roku, kiedy do ekipy produkcyjnej dołączył Michael Garcey.

Możliwe, że potencjalny sukces aktorskich losów Luffy’ego sprawi, że również Naruto wkrótce zagości na wielkim ekranie.

Boku no Hero Academia

 

  • Format: Film pełnometrażowy

To projekt, który faktycznie może się udać. Filmy Marvela i DC udowodniły, że fani kina naprawdę przepadają za historiami o superbohaterach. Nadszedł zatem czas, aby serca widowni z całego świat podbił młody Deku.

Film aktorski Boku no Hero Academia powstaje od 2018 roku, jednak najnowszy update pojawił się w marcu 2023 roku. Ogłoszono wówczas, że produkcja ta trafi na Netflix. Scenariusz przygotowuje Joby Harold (Obi-Wan Kenobi, Army of the Dead, Transformers: Rise of the Beasts, Godzilla, Titans). Reżyserem jest Shinsuke Satō (live-action Bleach, Alice in Borderland, Kingdom, Death Note Light up the NEW world, Gantz, I am a Hero). Nad całym projektem czuwa firma Legendary Entertainment. Producentami są Alex Garcia, Jay Ashenfelter i Ryōsuke Yoritomi.

Sword Art Online

 

  • Format: Serial odcinkowy

W lutym 2018 roku ogłoszono, że serial aktorski Sword Art Online przygarnie Netflix. Gigant streamingu nie śpieszy się z tym przedsięwzięciem, ale wiemy, że producentką wykonawczą jest Laeta Kalogridis (Altered Carbon).

Co ciekawe, mimo iż projekt ten powstanie na amerykańskiej ziemi, główni bohaterowie pozostaną Azjatami. Kirito i Asuna mają pochodzić z Japonii, ale za to ich kompani - Klein i Agil – trafią do SAO z USA.

Your name. / Kimi no na wa.

 

  • Format: Film pełnometrażowy

To kolejne przedsięwzięcie, które zostało zapowiedziane dawno temu, a dokładniej w 2017 roku. J.J. Abrams (Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy), Lindsey Weber, oraz Genki Kawamura (oryginalny producent filmu animowanego Kimi no na wa.) zostali producentami amerykańskiego remake’u live-action wysoko ocenianego filmu anime.

Firmy Paramount i Bad Robot połączyły siły z japońską firmą TOHO, aby przenieść tę znaną historię do USA. Nad scenariuszem pracuje Eric Heisserer (Nowy Początek). Niestety, na obecny moment nie wiadomo, czy produkcja ta nadal powstaje.

One Punch Man

 

  • Format: Film pełnometrażowy

Podobnie jak losy młodych bohaterów z Boku no Hero Academia, to projekt, który może odnieść sukces dzięki fali popularności hitów Marvela i DC. Widownia domaga się super herosów, a najpotężniejszym z nich jest przecież Saitama.

W kwietniu 2020 roku ogłoszono, że nad filmem tym czuwają Scott Rosenberg i Jeff Pinkner, scenarzyści Venoma. Producentem został Avi Arad. Mając na uwadze ekipę produkcyjną, możliwe, że aktorskie losy Saitamy wyda na świat wytwórnia Sony. Data premiery i obsada pozostają nieznane.

Akira

 

  • Format: Film pełnometrażowy

Produkcja aktorska Akira, bazująca na wysoko ocenianym filmie anime o tym samym tytule, została zapowiedziana już w 2016 roku. Choć mogłoby się wydać, że projekt ten został porzucony, Taika Waititi twierdzi inaczej. Ten znany hollywoodzki reżyser wielokrotnie podkreślał, że w jego grafiku nadal widnieje aktorski Akira.

Waititi ma jednak bardzo napięty grafik i do tej pory nie był w stanie ruszyć tego przedsięwzięcia z miejsca. Czy live-action na podstawie tej historii może wypalić? Miejmy nadzieję, że tak.

Jak możecie wyczytać z powyższej treści, wiele interesujących aktorskich adaptacji anime zostało zapowiedzianych już kilka lat temu. Pomysł na serial live-action One Piece zrodził się w 2016 roku, a dopiero teraz (31 sierpnia 2023 roku) dostaniemy ten tytuł na Netfliksie.

Istnieje zatem szansa, że wymienione przedsięwzięcia w końcu dojdą do skutku. Którą z adaptacji chcielibyście najbardziej ujrzeć?