Mimo iż pogoda za oknami nie rozpieszcza, właśnie wkroczyliśmy w okres wiosnny. Oznacza to, że na fanów anime czeka wiele nowych interesujących serii odcinkowych.

Specjalnie dla was wybraliśmy aż 11 najbardziej interesujących nowych tytułów, wobec których nie możecie przejść obojętnie. To będzie naprawdę fascynujący kwiecień – we wspólnych przygodach będą nam towarzyszyć m. in. młodzi pogromcy demonów, oraz niezwykle inteligentny Senkuu, czyli Dr. Stone.

Kimetsu no Yaiba: Katanakaji no Sato-hen

Data premiery: 9 kwietnia

To nic innego jak trzeci sezon zmagań Tanjiro i jego przyjaciół z zastępami demonów, działającymi na zlecenie bezwzględnego Muzana.

Niedawno również w polskich kinach gościła specjalna produkcja łącząca finał drugiego sezonu i pierwszy epizod nowej serii. Nadciągający sezon przedstawi wątek „Swordsmith Village”, który nie stanowi jednak jeszcze finału tego tytułu.

Kono Subarashii Sekai ni Bakuen wo!

Data premiery: 5 kwietnia

To historia poboczna popularnej serii komediowej „KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World!”. W centrum wydarzeń znajduje się, znana z wybuchowej magii, Megumin. Wśród postaci pojawi się także, należąca do tego samego klanu, Yunyun.

Twórcy pracują również nad trzecim sezonem głównej opowieści, jednak nie posiada on jeszcze terminu premiery.

Dr. Stone: New World

Data premiery: 6 kwietnia

To trzeci sezon losów Senkuu, który dąży do odbudowy zrujnowanego świata. Młody geniusz kontynuuje swoje przygody i zdaje się być coraz bliżej odkrycia źródła tajemniczego fenomenu, który zamienił całą ludzkość w kamień na niemal cztery tysiące lat.

Mashle: Magic and Muscles

Data premiery: 7 kwietnia

Tej wiosny zadebiutuje animowana adaptacja wysoko ocenianej mangi komediowej zawierającej elementy battle shounenu.

Akcja tego tytułu rozgrywa się w świecie pełnym magii. Mash Burnedead to młodzieniec, który mieszka w lesie, a każdą wolną chwilę poświęca treningom i budowie mięśni. Wszyscy uważają go za odrzutka, a mimo to Mash dołącza do szkoły magicznej, gdzie konkuruje z magią zwykły siłą fizyczną.

The Ancient Magus' Bride 2

Data premiery: 6 kwietnia

To wyczekiwana od kilku lat animowana kontynuacja historii znanej w Polsce jako Oblubienica czarnoksiężnika. Nastoletnia Chise Hatori została przygarnięta przez przedziwnego maga, imieniem Elias Ainsworth. Między tą dwójką rodzi się uczucie.

Yamada-kun to Lv999 no Koi wo Suru

Data premiery: 1 kwietnia

Akane Kinoshita miała chłopaka, ale ten zdradził ją z dziewczyną poznaną w sieci. Akane zrozumiała, że chłopak-gamer może być równie złym wyborem, jak normik. Wyładowując swoją frustrację w grze dziewczyna poznaje Akito Yamadę, który należy do tej samej gildii co ona. Chociaż Akito nie radzi sobie ze sprawami miłosnymi to jest naprawdę dobrym graczem. Akane zbliża się do niego, ale czy będzie w stanie poruszyć jego serce?

Hell's Paradise

Data premiery: 1 kwietnia

To jeden z ciekawiej prezentujących się nowych tytułów tego wiosennego sezonu. Nad serią anime pracuje studio MAPPA.

Gabimaru zwany Duchem to ninja z Iwagakure, który znany jest ze swojej zimnej krwi i bezwzględności. Nieprzerwany cykl zabójstw zaczyna go męczyć. Chciałby umrzeć w spokoju, ale nie zamierza się do tego przyznać. Pragnie także wrócić do swojej żony i porzucić zawód zabójcy. Nieoczekiwanie na drodze Gabimaru staje człowiek imieniem Asaemon, który proponuje mu udział w wyprawie po eliksir życia, w zamian za zwolnienie ze służby od samego shoguna. Ekspedycja trafia na wyspę, na której śmierć czai się na każdym kroku.

Ranking of Kings: The Treasure Chest of Courage

Data premiery: 13 kwietnia

Niestety, nie jest to pełnoprawny drugi sezon tego wysoko ocenianego tytułu.

Bojji powróci jednak w zestawie zupełnie nowych historii, które nie pojawiły się w wydanej niedawno serii. Wśród postaci nie zabraknie także Kage i innych znanych bohaterów.

Eden's Zero 2

Data premiery: 1 kwietnia (japońska TV)

Nowa seria autora Fairy Tail dostanie drugi sezon. Oznacza to, że na widzów czekają nowe kosmiczne przygody Shikiego i Rebekki, których celem jest pozyskanie jak największej liczby przyjaciół.

Na obecny moment nie wiadomo, kiedy dokładnie nowe odcinki wylądują na Netfliksie. Nastąpi to jednak w niedalekiej przyszłości.

My Home Hero

Data premiery: 2 kwietnia

Nie samymi komediami żyją fani anime. Tej wiosny zadebiutuje również naprawdę intrygujący thriller.

Tetsuo Tosu odkrywa, że nad jego córką znęca się jej chłopak. Mężczyzna dowiaduje się, że młodzieniec należy do grupy przestępczej i pragnie tylko dobrać się do ich rodzinnej fortuny. Pod wpływem emocji Tetsuo zabija chłopaka swojej córki, a z pomocą żony udaje mu się pozbyć ciała. Teraz para musi ukrywać się przed grupą przestępczą, jednocześnie pilnując bezpieczeństwa swojej córki.

Pokémon Horizons: The Series

 

Data premiery: 14 kwietnia

To zupełnie nowa seria anime z cyklu Pokémon. Po raz pierwszy akcja skupi się na innych bohaterach niż Ash Ketchum i jego towarzysz Pikachu.

W Pokémon Horizons: The Series, dwaj główni bohaterowie, Liko, której partnerem jest Pokémon Sprigatito, oraz Roy, spotkają podczas swojej podróży wiele postaci, w tym grupę prowadzoną przez Friede i Kapitan Pikachu zwanych Wojownikami Elektroakcji. Podróżując na sterowcu przez świat Pokémonów, Wojownicy Elektroakcji zabiera ze sobą grupę przyjaciół. Orla, która lubi pracę mechaniczną i elektryczną, towarzyszy jej Pokémon Metagross. Murdock, zdolny kucharz i jego Pokémon Rockruffa. Mollie, która specjalizuje się w leczeniu i jej Chansey'a oraz Ludlow. Liko i Roy spotkają również Amethio, z organizacji nazwanej Pionierami ze swoim Pokémonem Ceruledge. Dołączy do nich popularny streamer znany jako Nidothing.


Mamy nadzieję, że to zestawienie ułatwi wam wybór nowych serii anime, które sprawdzicie już tej wiosny. Przypominamy przy okazji, że w kwietniu startuje także wiele innych tytułów, o których nie wspomnieliśmy. Nie musicie ograniczać się tylko do tej listy. Miłego seansu!