Dzisiaj mamy bardzo ważny dzień. Dokładnie 6 listopada 2022 roku rozpoczęła się główna fabuła serii Sword Art Online, kiedy tysiące graczy utraciło możliwość wylogowania z gry i na kilka lat ugrzęzło w wirtualnym świecie.

Właśnie dlatego dzisiaj zorganizowano event o nazwie "Sword Art Online -Full Dive-". Podczas tego wydarzenia zapowiedziano nowy oryginalny film powiązany z uniwersum SAO. Chociaż nie zostało sprecyzowane, czy mowa o projekcie aktorskim, czy anime... spodziewajmy się raczej filmu anime. Poniżej znajdziecie teaser.

 

Podczas wspomnianego eventu udostępniono także specjalne wideo przypominające widzom z całego świata o marce SAO.

Mając na uwadze, że nadciągający film będzie posiadał oryginalną fabułę, możemy spodziewać się, że przedstawi wątek, który nie pojawił się w oryginalnej light novel Rekiego Kawahary.

Od niedawna animowaną adaptację otrzymuje light novel Sword Art Online the: Progressive, czyli bardziej szczegółowe spojrzenie na świat Aincrad, za które także odpowiada pan Kawahara. Tytuł ten zainspirował już dwa filmy anime - Sword Art Online the Movie: Progressive - Aria of a Starless Night z października 2021 roku i Sword Art Online the Movie -Progressive- Scherzo of Deep Night z października 2022 roku.