Dytrybutor MyFly poinformował, że już za tydzień, 16 lutego, w polskich kinach zagości najpopularniejszy indonezyjski horror w historii, Słudzy diabła (Pengabdi Setan).

Mamy przyjemność ogłosić, że portal Anime24 objął tę produkcję patronatem medialnym!

Słudzy diabła to indonezyjski hit, który od weekendu otwarcia obejrzało ponad cztery miliony widzów. Osadzony w latach 80. duszny horror jest remakiem kultowego filmu z 1980 roku pod tym samym tytułem, uważanego za najbardziej przerażający film grozy z Indonezji. Upiorna atmosfera, nieoczywista intryga i zatrzęsienie mocnych scen przyprawią o dreszcze nawet najbardziej wytrawnych miłośników ekranowej grozy. Reżyserem filmu jest Joko Anwar – wszechstronny indonezyjski specjalista od kina gatunkowego, odpowiedzialny m.in. za filmy Zapis moich zmysłów (Festiwal Filmowy Pięć Smaków), Modus Anomali (sekcja Midnight Madness festiwalu SXSW w Austin) i serial HBO Półświaty. Słudzy diabła zdobyli aż 13 nominacji podczas Indonezyjskiego Festiwalu Filmowego, w tym za Najlepszy film, reżyserię, scenariusz i zdjęcia.

Rini (Tara Basro) wraz z rodzicami (Bront Palarae i Ayu Laksmi) i trzema młodszymi braćmi zostają zmuszeni do sprzedania domu i zamieszkania u babci, aby opłacić kosztowne leczenie matki. Nieznana choroba, na którą kobieta zapadła trzy i pół roku temu, pochłania resztki rodzinnych oszczędności. Gdy chora umiera, ojciec Rini podejmuje się pracy, pozostawiając dzieci same w domu. Niedługo potem dom zaczyna nawiedzać upiorna zjawa łudząco przypominająca niedawno zmarłą kobietę. Wychodzi też na jaw ukrywany przez lata fakt o zawartym w przeszłości mrocznym pakcie, którego konsekwencje sięgają obecnie domowników. Aby uchronić rodzinę przed niebezpieczeństwem, Rini i jej bracia muszą rozwikłać tajemnicę z przeszłości.

 

 

Tagi Świat