W Japonii co roku powstaje przynajmniej kilka filmów aktorskich bazujących na popularnych mangach lub light novel. Może wydawać się, że dopiero ostatnimi czasy jest o nich głośno, ale to nieprawda. O ile produkcje zawierające masę efektów specjalnych (jak np Live-action Shingeki no Kyojin) nie prezentują się zbyt dobrze, o tyle lekkie tytuły jak Shigatsu wa kimi no uso, naprawdę "dają radę".

Już wkrótce do japońskich kin zawita kolejny film, którego materiałem źródłowym będzie manga. Mowa o Sakamichi no Apollon, czyli tytule, który skradł serca milionów widzów anime i czytelników na całym świecie. Tytuł ten w papierowej formie ukazuje się również na naszym rynku.

Film zadebiutuje już w przyszłym roku. Reżyserem został Takahiro Miki (live-action Solanin, Aozora Yell). Scenariusz przygotowuje Izumi Takahashi (live-action Solanin, Museum).

Odtwórcą głównej roli jest Yuri Chinen. Wcieli się on w Kaoru Nishimiego. Poniżej prezentujemy kolejne dwie osoby z obsady. Taishi Nakagawa zagra Sentarō Kawabuchi, a Nana Komatsu wcieli się w Ritsuko Mukae.

Tagi Świat