Alice in Borderland to udana aktorska adaptacja znanej mangi o tym samym tytule. Produkcja ta doczekała się do tej pory dwóch sezonów na Netfliksie, przedstawiając całą fabułę z mangi autorstwa Haro Aso.

Choć mogłoby się wydawać, że ten hit Netfliksa nie powróci w dalszych odcinkach, do sieci trafiła właśnie całkiem interesująca łamigłówka. Japoński oddział giganta streamingu zasugerował, że jutro (28 września) pojawi się pewne ważne ogłoszenie. Użytkownicy Twittera błyskawicznie rozpracowali przedstawioną niespodziankę. Z kart wynika, że Netflix planuje zapowiedzieć trzeci sezon serialu aktorskiego Alice in Borderland.

 

 

Skoro dwa sezony pokrywają fabułę z całej mangi, to co może pojawić się w nowych odcinkach? Śpieszymy z odpowiedzią. Pozycja ta posiada krótki sequel o tytule Alice in Borderland Retry. Dodatkowo, istnieje także równie krótki spin-off zatytułowany Alice on Border Road.

Już jutro przekonamy się, co tak naprawdę szykuje Netflix.

dvvd

Alice in Borderland

Arisu jest bezrobotnym, zgnuśniałym młodzieńcem z obsesją na punkcie gier komputerowych. Niespodziewanie trafia do dziwnej, opustoszałej wersji Tokio, gdzie razem z przyjaciółmi musi rywalizować w niebezpiecznych grach, aby zapewnić sobie przetrwanie. W tym dziwnym świecie Arisu poznaje Usagi, młodą kobietę, która gra samotnie. Wspólnie podejmują się rozwiązania kolejnych tajemnic, ryzykując życiem, aby odkryć, co tak naprawdę znaczy żyć.

Alice in Borderland to serial na podstawie mangi z gatunku survival thriller (opublikowanej po raz pierwszy w „Weekly Shonen Sunday S” / „Weekly Shonen Sunday”) autorstwa Haro Aso, w reżyserii Shinsuke Sato. Występują Kento Yamazaki („Kingdom”, „The Disastrous Life of Saiki K”) i Tao Tsuchiya („Library Wars: Book of Memories”, „Mare”).