Seria jRPG Final Fantasy doczekała się nie tylko wielu głównych odsłon i spin-offów, ale także animowanych adaptacji. Już latem zeszłego roku zapowiedziano, że tym razem na widzów czeka serial bazujący na grze z 2000 roku, Final Fantasy IX.

Choć temat ten pokrywał się kurzem, okazuje się, że wspomnianą produkcję animowaną zobaczymy już niedługo. Przedstawiciel studia Cyber Group, Bruno Danzel d’Aumont, wyjawił w rozmowie z redaktorem Animation Magazine, że serial animowany Final Fantasy IX pojawi się na wydarzeniu The Licensing Expo. Wspomniany event odbędzie się w dniach 24 - 26 maja, czyli jeszcze w tym tygodniu.

 

D'Aumont dodał, że poza serialem animowanym Final Fantasy IX na specjalnie zorganizowanej prezentacji będzie można ujrzeć inne nadciągające projekty studia, czyli "Digital Girl", "The McFire Family" i "Press Start!".

Mimo iż szczegóły na temat animowanej adaptacji tego kultowego jRPG-a jeszcze nie są znane, fabuła nie powinna odbiegać od tej znanej z gry.

Final Fantasy IX

Grupa teatralna Tantalus Theatre Troupe przybywa do Kingdom of Alexandria, aby wystąpić na urodzinach Princess Garnet. Okazuje się jednak, że aktorzy są złodziejami, którzy planują porwać księżniczkę! W międzyczasie młody mag imieniem Vivi przybywa do królestwa, aby obejrzeć występ. Orientuje się jednak, że ma podrobiony bilet...W świecie fantasy, rodem z książki z obrazkami, złodziej Zidane, Princess Garnet i Vivi zostają wplątani w pełną emocji, niesamowitą kryształową przygodę!

Gra Final Fantasy IX zadebiutowała na oryginalnej konsoli PlayStation w lipcu 2000 roku. Dekadę później pojawiło się wydanie na PSP i PS3, a na przestrzeni ostatnich lat po tytuł ten mogli sięgnąć także właściciele PC, PS4, PXV, Xbox One, Nintendo Switch, oraz użytkownicy urządzeń mobilnych.

Jak sądzicie, czy ta historia nadaje się na serial animowany?