Już niedługo do polskich kin wejdzie koreański thriller kryminalny, Człowiek bez pamięci (Salinjaui gieokbeob). Mamy przyjemność ogłosić, że portal Anime24 objął tę produkcję patronatem medialnym.

Człowiek bez pamięci to film oparty na bestsellerowej powieści autorstwa Kim Young-ha (Czarny kwiat, Imperium świateł, Mogę odejść, gdy zechcę). W ciągu 5 dni od premiery film zdobył milion widzów, stając się jednym z najbardziej kasowych thrillerów koreańskiego box office.

 

Film opowiada historię Byunga-su, który był kiedyś seryjnym mordercą - zabijał tych, którzy według niego zasłużyli na śmierć. Ale to było dawno temu, gdyż po tragicznym wypadku samochodowym skończył z zabijaniem. Obecnie mężczyzna mieszka ze swoją nastoletnią córką, Eun-hee, i zmaga się z chorobą Alzheimera - jego pamięć jest zawodna, a wspomnienia coraz bardziej fragmentaryczne. Tymczasem w mieście pojawia się nowa fala zabójstw i Byung-su zastanawia się, czy to przypadkiem nie on sam jest odpowiedzialny za te zbrodnie.

Musicie przyznać, że sam zarys fabuły brzmi intrygująco. Za polską dystrybucję filmu odpowiedzialny jest Mayfly. Człowiek bez pamięci wejdzie do polskich kin dokładnie 13 lipca.

Tagi Polska