Japoński rynek obfituje w mangi i light novel. Choć te drugie nie zawsze są tak popularne, jak dzieła komiksowe, często zawierają równie intrygujące historie i bohaterów. Najlepszym przykładem jest Sword Art Online, tytuł, który zyskał popularność na całym świecie. Książka (light novel) autorstwa Reki Kawahara trafiła także na nasz rynek.

Warto jednak zauważyć, że wśród polskich fanów japońskiej kultury również  znajdziemy utalentowanych autorów. Najlepszym przykładem są komiksy tworzone na wzór japońskich mang, które można nabyć w sklepach internetowych, stacjonarnych placówkach typu Empik, czy na stoiskach konwentowych. Tematem, który nie został jednak odpowiednio zgłębiony są wspomniane light novel. Czym jest light novel? To książka zawierająca liczne kadry, które stylem artystycznym często nawiązują do mang, przez co różnią się od klasycznych powieści (choć w gruncie rzeczy nimi są).

Już wkrótce również na polskim rynku pojawi się light novel. Swoich sił w tej dziedzinie postanowił spróbować autor, tworzący pod pseudonimem Andrew Blage. Już 15 września, za pośrednictwem wydawnictwa Psychoskok, do sprzedaży trafi light novel Narodziny Smoka, będąca pierwszą częścią w cyklu Siedem Koron. Choć Adrew odpowiada za treść, jak wielu autorów tego typu powieści, ma on również swojego rysownika. Ilustracje tworzy artystka posługująca się pseudonimem Iorisu.


Zarys historii: W królestwie Siedmiu Smoków dochodzi do wyczekiwanego momentu. Rodzi się następca tronu. Niestety ówczesny król zmamiony obietnicami pana mroku postanawia odebrać mu życie. W ostatniej chwili królowa wysyła swego oddanego rycerza wraz z synem daleko poza stolice. Władca widząc płaczącą kobietę, która tuli zakrwawione zawiniątko uznaje swój trumf. Co za tym idzie odchodzi by służyć ciemności. Los niestety nie był przychylny i podczas ucieczki rycerz zostaje zaatakowany przez siły cienia. Gdy wydaję się, że już nic nie uratuje chłopca, u jego boku staje prastara istota, która zamierza odmienić niefortunny bieg wydarzeń i zjednoczyć dziesiąte pokolenie smoczych władców. 


Mamy przyjemność ogłosić, że nasz portal objął wspomniany cykl light novel patronatem medialnym. Cieszy nas, że również Polacy próbują swoich sił w tej dziedzinie. Zapraszamy do zapoznania się z treścią Narodzin Smoka, jak i całego cyklu Siedem Koron.

 

Tagi Polska