Świętokrzyski Konwent Fantastyki Jagacon powraca i zaprasza wszystkich na fascynującą wyprawę. W dniach 25-27 lipca 2025 r. Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej (ul. Juliusza Słowackiego 25) zamieni się w tętniącą energią arenę miłośników fantastyki, popkultury i dobrej zabawy. Serwis Anime24 objął to wydarzenie patronatem medialnym, bo szykuje się naprawdę ciekawa strefa przeznaczona dla fanów mangi i anime.
Tegoroczna edycja Jagaconu, której motywem przewodnim jest „Podróż w czasie”, ma do zaoferowania szeroki program atrakcji dla każdego, bez względu na wiek. Będzie to znakomita okazja do udziału w inspirujących prelekcjach i panelach dyskusyjnych z zaproszonymi gośćmi – cenionymi autorami, artystami i ekspertami, nie tylko z obszaru fantastyki.
Warto już dziś wyzwolić swoje pokłady kreatywności, bo przydadzą się podczas konkursu cosplay. Będzie można zaprezentować stroje inspirowane postaciami z różnych światów i epok. Na najlepsze czekają fantastyczne nagrody!
Na terenie konwentu znajdzie się także rozbudowana strefa wystawców, czyli skarbnica unikatowych gadżetów, m.in. książek, komiksów czy rękodzieła. Ponadto miłośnicy gier będą mogli wkroczyć w klimatyczny świat planszówek, karcianek, gier bitewnych i elektronicznych, a także wziąć udział w sesjach RPG i LARP-ach. Nie zabraknie oczywiście specjalnej stredy dla fanów mangi i anime, gdzie czeka na was mnóstwo świetnej zabawy!
Świętokrzyski Konwent Fantastyki Jagacon to jednak nie tylko atrakcje programowe, ale przede wszystkim wyjątkowa atmosfera i doskonała okazja do spotkania ludzi o podobnych pasjach. W takim gronie warto zawrzeć nowe znajomości, wymienić się poglądami i spędzić niepowtarzalny i niezapomniany weekend.
Kontakt: