Nowy "The Ghost in the Shell" ma kolejny zwiastun. Kultowe anime powróci za kilka tygodni

Nowy "The Ghost in the Shell" ma kolejny zwiastun. Kultowe anime powróci za kilka tygodni

Studio Science SARU podzieliło się nową zapowiedzią wyczekiwanego anime.

Już tego lata rozpocznie się emisja serii anime Ghost in the Shell. Studio Science SARU planuje raz jeszcze przedstawić historię dobrze znaną fanom japońkich animacji.

W sieci pojawił się właśnie nowy zwiastun, który przedstawia powrót znanych bohaterów. Jednocześnie znowu potwierdzono, że seans będzie możliwy na platformie Prime Video. Premierę zaplanowano na 7 lipca 2026 roku.

 

Ghost in the Shell to manga z gatunku science-fiction, stworzona przez Masamunego Shirowa. Światowy rozgłos tytuł ten uzyskał za sprawą filmu anime, który w 1995 roku wyreżyserował Mamoru Oshii. Na przestrzeni ostatnich kilku dekad powstały liczne serie anime z tego uniwersum, a nawet hollywoodzki film aktorski (2017), w którym zagrała Scarlett Johansson.

Akcja Ghost in the Shell rozgrywa się w pierwszej połowie XXI wieku. Główną bohaterką jest Motoko Kusanagi, przywódczyni tajnej organizacji Sekcja 9, specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie. Kusanagi jest prawie całkiem zcyborgizowana, ludzki mózg w sztucznym ciele, zdolna do nadludzkich wyczynów.

Nowy "The Ghost in the Shell" ma kolejny zwiastun. Kultowe anime powróci za kilka tygodni

 

Poza studiem Science SARU, w prace zaangażowane są także wydawnictwo Kodansha i studio Production I.G. Po raz pierwszy na stanowisku reżysera zasiada Moko-chan (DAN DA DAN, The Heike Story, Tatami Time Machine Blues). Toh Enjoe (The Empire of Corpses novelist; Space Dandy, Godzilla Singular Point) zajmuje się scenariuszem. Shūhei Handa (Little Witch Academia, Scott Pilgrim zaskakuje, Spriggan ONA) zaprojektował postacie i nadzoruje dział animacji.

Czekacie na ten tytuł?