Przecieki związane z tym ogłoszeniem pojawiły się już kilka dni temu. Teraz twórcy oficjalnie potwierdzili coś, na co czekały miliony fanów z całego świata.
Seria anime Ao Ashi dostanie drugi sezon. Premierę nowych odcinków zaplanowano na 2026 rok.

Ashito Aoi to uczeń trzeciej klasy gimnazjum, który wykazuje talent do piłki nożnej. Razem z trenerem ligi młodzieżowej, Tatsuyą Fukudą, udaje się do Tokio, aby dołączyć do zespołu piłkarskiego. To historia młodzieńca, który zrewolucjonizuje sport na terenie Japonii.
Pierwszy sezon anime przygotowało studio Production I.G, a premiera miała miejsce w kwietniu 2022 roku. Nowe odcinki tworzy studio TMS Entertainment. Podstawę dla tej produkcji stanowi manga, którą od 2015 roku tworzą Yuugo Kobayashi i Naohiko Ueno.
Czekacie na powrót tego anime sportowego?