Parasyte to wydawana w latach 1989 - 1995 japońska manga, która zyskała światową sławę dopiero po emisji serii anime z 2014 roku. Dzieło Hitoshiego Iwaakiego powróci wkrótce w zupełnie nowej formie.

Przedstawiciele Netfliksa ogłosili, że na platformę streamingową zmierza koreański serial aktorski inspirowany mangą Parasyte. Nadciągający projekt nie będzie jednak stanowił bezpośredniej adaptacji znanej historii, a przedstawi zupełnie nową fabułę.

Obsada od lewej strony: Jeon So-nee, Koo Kyo-hwan i Lee Jung-hyun.

Serial Netfliksa otrzymał tytuł Kiseiju: The Grey, a za jego reżyserię odpowiada Yeon Sang-ho (Train to Busan, Peninsula). Pracuje on także razem z Ryu Yong-jae (Peninsula, Money Heist: Korea - Joint Economic Area) nad scenariuszem tej produkcji.

Przedstawiona w serialu historia opowie losy młodej kobiety imieniem Jeong Su-in, w którą wciel się Jeon So-nee. Zaatakuje ją pasożyt obcego pochodzenia, jednak nie utraci ona władzy nad ciałem. Koo Kyo-hwan zagra Seol Kang-woo, który pragnie odnaleźć swoją zaginioną siostrę, a Lee Jung-hyun wykreuje szefową organizacji The Grey, która zajmuje się polowaniem na obce pasożyty.

Wygląda zatem na to, że w serialu nie pojawi się protagonista mangi/anime, Shinichi Izumi, oraz jego pasożyt Migi. Kto wie, może jednak serial Netfliksa będzie równie interesujący? Data premiery pozostaje nieznana.