Mamy dobre wieści dla fanów Gona i spółki. Yoshihiro Togashi odezwał się na Twitterze po raz pierwszy od listopada zeszłego roku. Znany mangaka wyjawił, że skończył już prace nad 401. rozdziałem mangi Hunter x Hunter.

Niestety, pan Togashi dodał, że na obecny moment nie jest jeszcze w stanie podzielić się z czytelnikami terminem powrotu tego tytułu. Dobrze jednak wiedzieć, że mangaka nie porzucił swojego dzieła, jak sugerowały niedawne błędne plotki.

 

 

Manga Hunter x Hunter ukazuje się od 1998 roku, a mimo to do tej pory otrzymała zaledwie 400 rozdziałów. Odpowiedzialny za ten tytuł mangaka boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi, co przełożyło się na liczne i do tego bardzo długie przerwy. Niedawno manga powróciła po ponad czteroletniej przerwie, ale tylko w dziesięciu nowych rozdziałach, z których ostatni dostaliśmy pod koniec grudnia 2022 roku.

Mając na uwadze, że pan Togashi pracuje nad kolejnymi chapterami, możemy śmiało założyć, że ten wysoko oceniany japoński komiks dostanie kontynuację jeszcze w tym roku.

 

 

Seria Hunter x Hunter z 2011 roku ekranizowała 339 rozdziałów mangi. Na obecny dzień manga liczy tylko 400 rozdziałów, więc na ewentualny powrót anime tymczasowo nie ma co liczyć.

Warto jednak dodać, że już 15 maja 2023 roku na polskim rynku pojawi się pierwszy z wydanych do tej pory 37 tomów mangi Hunter x Hunter. Za polski przekład odpowiada wydawnictwo Waneko.