To chwila, na którą czekało wielu fanów Gona i spółki. Na polskim rynku nareszcie zadebiutuje manga Hunter x Hunter.

Przedstawiciele wydawnictwa Waneko poinformowali, że już 15 maja 2023 roku do sprzedaży trafi pierwszy tom tej niezwykłej historii. Dodatkowe szczegóły, jak i oficjalny opis fabuły, znajdziecie w załączonym facebookowym poście.

 

 

Autorem mangi Hunter x Hunter jest Yoshihiro Togashi. Tytuł ten ukazuje się od 1998 roku w sposób niezwykle nieregularny. Ze względu na zły stan zdrowodny mangaki przygody łowców zaliczyły wiele długich przerw. Niedawno dostaliśmy porcję nowych rozdziałów, ale nastapiło to po 4-letniej przerwie. Obecnie nie wiadomo, kiedy tytuł ten znowu powróci. Jeśli w ogóle to nastąpi.

Manga Hunter x Hunter zainspirowała serię anime w 1999 roku, ale zdecydowano się szybko uciąć ten tytuł za względu na niewystarczającą ilość materiału źródłowego. Drugie podejście nastąpiło w latach 2011 - 2014. Zekranizowano wówczas 339 rozdziałów mangi. Na obecny dzień pozycja ta liczy tylko 400 rozdziałów, więc na ewentualny powrót anime tymczasowo nie ma co liczyć.

Waneko jest w stanie wydać 37 tomów. Miejmy nadzieję, że, kiedy pojawi się ostatni dostępny wolumin, to dzieło Togashiego zdąży już powrócić z trwającej obecnie przerwy.

Tagi Manga Polska