Jujutsu Kaisen to jedna z najpopularniejszych japońskich mang ostatnich lat, która otrzymała animowaną serię odcinkową, oraz film kinowy. Jujutsu Kaisen #0 można było obejrzeć nawet w Polsce na wielkim ekranie. Poczas gdy fani tego tytuły ze zniecierpliwieniem wyczekują datowane na lato tego roku drugiego sezonu anime, światło dzienne ujrzały bardzo niepokojące wieści.

W najnowszym numerze magazynu Weekly Shounen Jump przeczytamy wypowiedź autora tego tytułu. Gege Akutami wyjawił, że chciałby zakończyć mangę Jujutsu Kaisen jeszcze w 2023 roku. Oznacza to, że na czytelników czekałoby maksymalnie 40 - 45 rozdziałów.

 

 

Opis serii: Podczas ataku demonów Yuuji Itadori postanawia zjeść zapieczętowany palec legendarnego demona. Tak młodzieniec zyskuje potężną moc i dołącza do akademii szkolącej pogromców demonów.

Na obecny moment nie wiadomo, jednak czy manga faktycznie wyrobi się z finałem w ciągu najbliższych miesięcy. Inny autor z Jumpa planował zakończyć swoją historię w 2022 roku, ale mu się to nie udało. Mowa o Koheiu Horikoshim, twórcy Boku no Hero Academia. Przygody Deku nadal trwają.

Warto wspomnieć, że pierwszy sezon serii anime Jujutsu Kaisen zekranizował tylko 64 z wydanych do tej pory 209 rozdziałów. Oznacza to, że nawet jeśli manga dobiegnie końca w tym roku to na widzów czekają jeszcze przynajmniej 2 - 3 sezony odcinkowe. Drugi sezon będzie emitowany bez przerwy przez pół roku. Oznacza to, że na widzów prawdopodobnie ponownie czekają 24 epizody. Dowiedzieliśmy się również, że zostaną podjęte wątki "Hidden Inventory/Premature Death" i "Shibuya Incident". Termin premiery wyznaczono na lipiec 2023 roku.

 

Tagi Manga Anime