Takiej kombinacji prawdopodobnie nikt nie przewidział. Oficjalnie ogłoszono, że popularny serial młodzieżowy Netfliksa doczeka się już niedługo własnej mangi.

Dokładnie 15 lipca 2022 roku, czyli za kilka dni, zadebiutuje pierwszy rozdział mangi Sex Education. Za powstanie tej adaptacji odpowiada John Tarachine (Umi ga hashiru Endroll). Mangowa wersja tej historii będzie ukazywała sie na łamach magazynu Comic Bridge. Sprawdźcie poniżej pierwsze ujęcie pochodzące z tej wersji losów Otisa i Maeve.

 

Bohaterem serialu Sex Education jest nieśmiały licealista, Otis Milburn, którego matka, Jane, jest seksuolożką. W sezonie 1. Otis wraz z koleżanką, Maeve Wiley, zakładają w szkole poradnię seksuologiczną, aby zrobić dobry użytek z wiedzy teoretycznej Otisa. W drugim sezonie serialu późno dojrzewający Otis musi nauczyć się kontrolować swoje nowo odkryte potrzeby seksualne, aby zbudować związek ze swoją dziewczyną, Olą. Jednocześnie czeka go praca nad nadszarpniętą relacją z Maeve. Tymczasem wśród uczniów ich szkoły rozprzestrzenia się chlamydioza, co podkreśla potrzebę edukacji seksualnej wśród młodzieży. W mieście i w szkole pojawiają się także nowe osoby, które zmienią nieco panujące dotychczas porządki.

Manga prawdopodobnie podejmie podobną fabułę, jaka została ukazana w serialu Netfliksa.

Przypominamy przy okazji, że czwarty sezon Sex Education został zapowiedziany już we wrześniu zeszłego roku. Niestety, na obecny moment nadal nie wiadomo, czy produkcja ta powróci w 2022, czy w 2023 roku. Fani powinni jednak uzbroić się w cierpliwość.