To informacja, na którą czekały miliony fanów twórczości Kentarou Miury. Ten ceniony mangaka zmarł w maju zeszłego roku, zostawiając czytelników z niedokończonym dziełem. Choć wśród fanów krążyły plotki na temat potencjalnej kontynuacji, asystenci pana Miury i wydawnictwo przez ostatni rok nie udostępnili oficjalnego stanowiska w tym temacie. Nadszedł jednak czas, aby to zmienić.

Oficjalnie ogłoszono, że już tego lata manga Berserk powróci w przynajmniej sześciu nowych rozdziałach. Za ich powstanie odpowiedzialny będzie bliski przyjaciel Kentarou Miury, Kouji Mori. Rysunkami zajmie się ekipa ze studia Gaga. Premiera pierwszego nowego chaptera została wyznaczona na 24 czerwca 2022 roku.

 

 

Nowe rozdziały zakończą wątek fabularny Fantasia Arc/Elf Island, a następnie historia zostanie skierowana na nowe tory.  Ogłoszono jednocześnie, że pan Miura nie zostawił dokładnych wytycznych, co do dalszych losów Gutsa. Jednak, Kouji Mori wielokrotnie rozmawiał z nim na ten temat prywatnie. Miejmy nadzieję, że wizja zmarłego mangaki zostanie w pełni zrealizowana, a czytelnicy poznają zakończenie tej historii.

Berserk to manga z gatunku dark fantasy, ktory ukazuje się od 1988 roku. Tytuł ten zainspirował wielu innych twórców, w tym także projektantów gier.