Już od kilku miesięcy cały Internet huczy na temat powrotu serii anime Król Szamanów (Shaman King), która dostanie pełnoprawny remake już tej wiosny.

Tymczasem, przedstawiciele polskiego wydawnictwa Studio JG postanowili zaskoczyć fanów tego kultowego tytułu. Oficjalnie ogłoszono, że już wkrótce do sprzedaży w Polsce trafi manga Shaman King, autorstwa Hiroyukiego Takei.

Pierwszy z 35 tomów w języku polskim pojawi się już w maju tego roku. Przedpremiera będzie miała miejsce w kwietniu.

fddsv

 

Opis: Yo Asakura jest szamanem – jednym z nielicznych ludzi, będących w stanie dojrzeć duchy zmarłych. Jako pośrednik między wymiarami posiada szczególne umiejętności, dzięki którym może połączyć swoje siły z wybranym duchem i wykorzystać nabyte w ten sposób moce w walce. Chcąc kontynuować swój trening, chłopak przenosi się do Tokio, by pozyskać jak najwięcej potężnych nadprzyrodzonych sprzymierzeńców. Jednak czas nagli – zbliża się organizowany raz na pięćset lat turniej, podczas którego ważyć się będą losy świata. Czy Yo podejmie wyzwanie i stanie do walki o tytuł Króla Szamanów?

Manga Shaman King ukazywała się w Japonii w latach 1998 - 2004. Seria anime bazująca na tym tytule podbiła swego czasu serca milionów polskich widzów. Do dzisiaj teraz już dorośli fani Króla Szamanów są w stanie zaśpiewać utwór z openingu: "Otwórz oczy, za siebie spójrz...".

W kwietniu 2021 roku wystartuje remake wspomnianego tytułu. Nowa wersja serii anime Król Szamanów będzie stanowiła ekranizację wszystkich 35 tomów mangi. Warto przy okazji wspomnieć, że tytuł emitowany przed laty pokrył tylko część materiału z dzieła Hiroyukiego Takei. Spodziewajcie się zatem znacznie większej ilości odcinków.

Zamierzacie skusić się na zakup tomów tego kultowego tytułu? A może czekacie tylko na powrót wersji animowanej?